Priorytet ministerstwa zdrowia – przywracanie leczenia we wszystkich dziedzinach

Priorytet ministerstwa zdrowia – przywracanie leczenia we wszystkich dziedzinach

12 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wychodzimy z trzeciej fali pandemii; obecnie głównym celem działalności ministerstwa zdrowia i premiera jest przywracanie po pandemii COVID-19 możliwości leczenia we wszystkich dziedzinach – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wziął we wtorek udział w otwarciu Centrum Chorób Rzadkich w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Minister podkreślił, że wychodzimy obecnie z trzeciej fali pandemii. „Liczba zachorowań – mówię o średniej – systematycznie maleje” – dodał. Przyznał, że liczba zachorowań w ostatnich dwóch dniach była nieco wyższa, niż tydzień temu, ale – jak zaznaczył – wynika to z faktu, iż tydzień temu to majówka zaburzyła „normalny cykl tygodniowy”.

Reklamy
Reklamy

„W związku z tym te dzienne wzrosty, z jakimi mamy do czynienia, nie są jeszcze powodem do niepokoju, bo tak, jak posiedziałem, na poziomie średnich mamy cały czas malejący trend zachorowań” – dodał Niedzielski.

Jak jednocześnie zauważył mamy do czynienia z „deficytami zdrowia”, spowodowanymi nie tylko samym covidem, ale również zaniedbaniami jeśli chodzi m.in. o profilaktykę. „Wynikało to, czy to z naszych lęków, czy też po prostu z ograniczonej dostępności, bo dużą część infrastruktury sektora opieki medycznej musieliśmy przeznaczyć na walkę z covidem” – podkreślił szef MZ.

Jak dodał, otwarcie Centrum Chorób Rzadkich jest kolejnym krokiem, który ma pokazać, że teraz głównym celem działalności ministra zdrowia i premiera jest przywracanie możliwości leczenia we wszystkich dziedzinach. I to przywracanie nie tylko pod kątem powrotu do normalnej dostępności, ale przywracanie, które musi mieć pewien dodatkowy efekt po to, żeby te deficyty zdrowia z pandemii nadrabiać” – mówił Niedzielski.

(PAP)mkr/par/

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: