Projekt Solidarnościowy „Łączymy miejsca – łączymy pokolenia„

Projekt Solidarnościowy „Łączymy miejsca – łączymy pokolenia„

9 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W ostatnich tygodniach w 2-1 HP w Brodnicy udało się zrealizować dwa duże przedsięwzięcia w ramach Projektu Solidarność  2020-3-PL01-ESC31-094942 „Łączymy miejsca – łączymy pokolenia„ finansowanego z programu Europejski Korpus Solidarności.

Beneficjentami naszego projektu są seniorki z KGW Zbiczno i Pokrzydowo oraz uczestniczki HP, które są uczennicami II i III klasy Szkoły Branżowej w CKZiU w Brodnicy. W ramach projektu odbywały się zajęcia kulinarne gdzie wspólnie z Paniami z KGW przyrządzaliśmy  nasze regionalne potrawy według sprawdzonych receptur.  W trakcie „ kucharzenia „ nasze fantastyczne seniorki podzieliły się z nami tajnikami  „regionalnej sztuki kulinarnej” przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Reklamy
Reklamy

Po ”uczcie dla podniebienia” odbywały się warsztaty fryzjerskie. Tym razem nasze uczestniczki, kształcące się w zawodzie fryzjer mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami zdobytymi w trakcie nauki. Dziewczyny wykonały przepiękne fryzury wykorzystując szeroką gamę technik fryzjerskich ale również podpowiedziały jak pielęgnować włosy, aby cieszyć się piękną fryzurą w każdym wieku.

 

Przedsięwzięcia które realizujemy skierowane są do społeczności lokalnej oraz naszych uczestników. Służą one podnoszeniu kompetencji i umiejętności młodzieży. Jeżeli macie 15-18 lat i jesteście uczniami szkoły Branżowej chcecie dołączyć do realizacji naszych programów, wziąć udział w bezpłatnych kursach i szkoleniach zawodowych.

v Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego biura przy ulicy Przykop 57/6 w Brodnicy.

źródło: Hufiec Pracy

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: