Masowe szczepienia rozpoczęte

Masowe szczepienia rozpoczęte

8 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

57 osób zostało zaszczepionych w środę, 5 maja, w pierwszym dniu funkcjonowania punktu szczepień masowych, zorganizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Karbowskiej w Brodnicy. Szczepienia prowadzone są na okrągło przez siedem dni w tygodniu. Zarejestrowani mogą zaszczepić się codziennie od godziny 9 do 18. 

Powiat Brodnicki zgłosił gotowość prowadzenia szczepień masowych w punkcie przygotowanym wspólnie z ZOZ w Brodnicy, służbami sanitarnymi, przy wsparciu samorządów i CKZiU, już w poniedziałek 19 kwietnia br. Szczepionki miały zostać dostarczone po długim majowym weekendzie. W środę, 5 maja zespoły szczepiące wraz ze wspomagającymi je organizacyjnie i porządkowo żołnierzami WOT i strażakami czekały w gotowości do rozpoczęcia szczepień, co zgodnie z planem miało nastąpić w południe. Szczepionki od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dotarły z niewielkim opóźnieniem. Mimo to kilkadziesiąt osób pierwszego dnia zostało zaszczepionych. Zarejestrowani na środę, których z powodu opóźnienia w dostawie nie udało się tego dnia zaszczepić, zostali powiadomieni SMS-em o nowym terminie szczepienia za kilka dni.

Powiat Brodnicki zgłosił możliwość szczepienia 2700 osób tygodniowo w przygotowanym punkcie masowym. Tymczasem na razie na potrzeby siedmiodniowego cyklu dostarczono 1400 dawek Astra Zeneki. O ile nic się nie zmieni, w kolejnych tygodniach – począwszy od 17 maja – dodatkowo dojdzie do tego 500 dawek Moderny.

Reklamy
Reklamy

źródło: Starostwo Powiatowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: