Interwencje straży pożarnej w powiecie

Interwencje straży pożarnej w powiecie

4 maja 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Na terenie powiatu brodnickiego w dniach 26.04.2021r. – 03.05.2021r. doszło do następujących zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli strażacy z powiatu. 

26.04.2021 r., godz. 12.56 – Brodnica ul. Sikorskiego – zwisający niebezpiecznie konar drzewa nad ścieżką pieszo-rowerową przy pasie ruchu DK15, przy użyciu podnośnika SH-21, zagrożenie usunięto. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

Reklamy
Reklamy

02.05.2021 r., godz. 09.54 – Pasieki gm. Bobrowo – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Palące się sadze ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego. Przewietrzono pomieszczenia. Przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Nieżywięć i Zgniłobłoty.

02.05.2021 r., godz. 15.08 – Obórki gm. Osiek – pojazd osobowy na łuku drogi wypadł z jezdni i wpadł do rowu, kierowca nie odniósł obrażeń, opuścił auto o własnych siłach, strażacy wyciągnęli pojazd z rowu, który za zgodą policji odjechał z miejsca zdarzenia. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Osiek

02.05.2021 r., godz. 17.41 – Buk Pomorski gm. Jabłonowo Pomorskie – w wyniku opadów deszczu i silnego wiatru zawaliła się ściana budynku mieszkalnego, pomieszczenia nie były zamieszkane ( pustostan), na miejsce wezwano pogotowie energetyczne i policję. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Jabłonowo Pom. i Konojady.

03.05.2021 r., godz. 18.17 – Brodnica, ul. Podgórna –  pożar materiałów meblarskich w nieużytkowanym budynku magazynowym. Pożar nie zagrażał innym obiektom na terenie fabryki. Podano jeden prąd gaśniczy wody w natarciu wewnętrznym na pożar. Po lokalizacji przystąpiono do oddymiania i przewietrzania magazynu. Palące się materiały usunięto na zewnątrz budynku i dogaszono. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

W dniach 02-03.05.2021r. – w wyniku intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru, strażacy interweniowali w związku z powalonymi drzewami i zalanymi pomieszczeniami piwnicznymi w budynkach mieszkalnych. Łącznie zanotowano 11 zdarzeń w miejscowościach, POMPOWANIE WODY (Brodnica ul. Waryńskiego, ul. Wodna, Zbiczno, Jabłonowo Pomorskie, Budy, Piecewo, Szabda, Górzno) oraz DRZEWA (Drużyny, Sumówko, Kawki). Wszystkie zagrożenia zostały usunięte, nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach brały udział zastępy JRG Brodnica oraz OSP Jabłonowo Pomorskie, Konojady, Zgniłobłoty, Zbiczno, Nieżywięć, Strzygi, Górzno

źródło: PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: