Niedzielski: od 15 maja zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Niedzielski: od 15 maja zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

28 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Otwieramy też gastronomię zewnętrzną oraz teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem do 50 proc. – dodał.

„15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany” – oświadczył szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Podkreślił, że „w każdej sytuacji, która oznacza niemożność zachowania tego dystansu, maseczki nadal powinny być noszone, bo są podstawowym zabezpieczeniem”.

„Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną; teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc.” – powiedział Niedzielski.

Ponadto – mówił – imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób. „Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości” – powiedział minister zdrowia.

Reklamy
Reklamy

(PAP)/Marzena Kozłowska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: