Bezpłatny transport door-to-door dla mieszkańców gminy Brzozie.

Bezpłatny transport door-to-door dla mieszkańców gminy Brzozie.

25 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wójt gminy Brzozie, Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska ma przyjemność  poinformować, że gmina Brzozie zakwalifikowała się na dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door to door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”. Projekt jest w 100% finansowany ze środków zewnętrznych, a kwota dofinansowanie to 372 526,14 zł.

Środki zostaną przeznaczone na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz sfinansowanie wynagrodzeń kierowcy i opiekuna(asystenta).

Reklamy
Reklamy

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców gminy Brzozie, potrzebujących wsparcia w zakresie mobilności, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność, posiadające bądź nie posiadające orzeczenia o niepełnosprawności. Osoby te będą mogły skorzystać z transportu np. do lekarza, urzędu, na rehabilitację, a także ułatwi im rozwój zawodowy czy zapewni dostęp do kultury.

Przewóz wykonywany będzie nieodpłatnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy Urzędu Gminy Brzozie, w obrębie gminy oraz do pobliskich ośrodków miejskich, w których znajdują się punkty docelowe. Korzystając z usługi osoba zostanie odebrana z domu, zawiezione w miejsce docelowe i odwieziona do domu.

źródło: UG Brzozie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: