Statek piracki w gminie Brzozie!

Statek piracki w gminie Brzozie!

24 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wójt gminy Brzozie, Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska z przyjemnością informuje, że gmina Brzozie decyzją Zarządu województwa kujawsko-pomorskiego zakwalifikowała się na dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt pt. Stworzenie miejsca integracji międzypokoleniowej i rekreacji przy świetlicy wiejskiej w Brzoziu.

W tym celu zostanie zagospodarowana przestrzeń w Zespole Wodno-Parkowym w Brzoziu. Powstanie innowacyjny plac zabaw dla dzieci, w pirackim klimacie.

Reklamy
Reklamy

Najważniejszą atrakcją będzie ogromny statek piracki, wyposażony w wiele elementów służących dzieciom do zabawy m. in. ślizgi, drabinki, tunele. Na placu pojawią się też mniejsze urządzenia nawiązujące do morskich przygód: bujak rekin, bujak deska surfingowa, bujak ryba pod którymi zostanie ułożona bezpieczna nawierzchnia z gumy. Na placu dzieci będą mogły także korzystać ze zjeżdżalni, huśtawki czy wspinać się na piramidę linową.

Na nawierzchni z piasku zostanie zorganizowana „strefa relaksu” z leżakami oraz parasolami plażowymi. W obrębie placu staną elementy siłowni zewnętrznej, stolik do gier planszowych, ławka z rowerkiem oraz wiata. Z tego miejsca będą mogli korzystać seniorzy i rodzice, którzy przyjdą na plac z dziećmi. Dodatkowo teren zostanie oświetlony przy wykorzystaniu lamp solarnych. Zakończenie zadania planuje się na kwiecień 2022 r. Kwota dofinansowania projektu wynosi 207 436,00 zł, natomiast przewidywany całkowity koszt inwestycji to 326 004,56 zł. Obiekt będzie ogólnodostępny, w tym również dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, przeznaczony dla mieszkańców całej gminy, turystów, wycieczkowiczów i mieszkańców okolicznych gmin. Niewątpliwie stanie się miejscem integracji międzypokoleniowej, a także wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin.

„Piraci w gminie Brzozie? U nas wszystko jest możliwe! Cieszę się, że udało się nam po raz kolejny pozyskać środki zewnętrzne na innowacyjny projekt. Będziemy jedynym samorządem w regionie z taką atrakcją. Naszym celem jest zagospodarowanie Zespołu Wodno-Parkowego w Brzoziu w odpowiednim klimacie. Skoro Park Wodny to musi być statek ! Pozyskaliśmy środki na projekt, ale to nie jedyny nasz pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale mogę powiedzieć tylko, że zaskoczymy, nie tylko mieszkańców ale także turystów. Wierzę, że Brzozie stanie się miejscem chętnie wybieranym przez rodziny z dziećmi. Takie atrakcje z pewnością przyciągają.  Już zabieramy się za pisanie kolejnych wniosków i mam nadzieję, że i tym razem uda się nam pozyskać kolejne środki” – mówi wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska.

źródło: UG Brzozie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: