Premier: jeżeli będą pozytywne wskaźniki – będziemy mogli w tym roku szkolny wrócić do nauczania stacjonarnego

Premier: jeżeli będą pozytywne wskaźniki – będziemy mogli w tym roku szkolny wrócić do nauczania stacjonarnego

20 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego – mówił w Bolesławcu premier Mateusz Morawiecki.

Premier wizytował w poniedziałek Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. „Przeznaczone środki ze strony budżetu centralnego pozwoliły kadrze medycznej i kadrze technicznej w bardzo krótkim czasie przygotować dodatkowych 65 łóżek, które służyły też pacjentom z całego Dolnego Śląska” – mówił.

„To właśnie ta część medyczna, medycy, pielęgniarki, którzy mają możliwości leczenia, zapewnili wielu pacjentom opiekę, zapewnili ludziom, którzy chorowali na COVID-19, możliwość normalnej opieki medycznej” – podkreślał szef rządu.

Morawiecki podziękował obecnej na konferencji wiceminister edukacji i nauki Marzenie Machałek, która zadbała o to, aby w sprawny sposób zorganizować szczepienia nauczycieli. „Dzięki temu, jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego i zapewnić bezpieczeństwo dla naszych nauczycieli” – powiedział.

„Dziękuje też pani minister za to, że jest opiekunką, takiego z perspektywy gospodarki niezwykle ważnego programu, to jest program kształcenia zawodowego i technicznego” – mówił premier i dodał, że cały czas odbywa setki rozmów z inwestorami z całego świata. „Oni sygnalizują przede wszystkim tę potrzebę – dostosowanie kształcenia uczniów, młodzieży, absolwentów, do potrzeb poszczególnych branż, poszczególnych sektorów gospodarki narodowego. To wszystko bierze początek w kształceniu zawodowym, technicznym, politechnicznym później” – podkreślał.

Premier dziękował także medykom. „Z tego miejsca chciałbym podziękować kadrze medycznej. Rozmawiałem z panem dyrektorem, który jest z nami, również z kadrą medyczną tego ośrodka, szpitala w Bolesławcu i tego dodatkowego zbudowanego szpitala” – powiedział.

Dziękował za „poświęcenie, za serce, oddanie dla pacjentów i ratowanie zdrowia i życia Polaków”. „Dziękuję bardzo wszystkim medykom” – podkreślił.

(PAP)/Grzegorz Bruszewski, Katarzyna Lechowicz-Dyl

Reklamy
Reklamy
Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: