Policjant z Brodnicy nominowany do tytułu „Osobowość Roku 2020”  

Policjant z Brodnicy nominowany do tytułu „Osobowość Roku 2020”  

20 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Policjant z Brodnicy st. asp. Wojciech Panek, który w ubiegłym roku uratował życie tonącego wędkarza, otrzymał nominację Kapituły Redakcji Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości Dziennika Toruńskiego  do tytułu „Osobowość Roku 2020” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest głosami mieszkańców naszego regionu.

Tytuł Osobowość Roku przyznawany jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, Samorządność i społeczność lokalna, Nauka. Akcja ma na celu uhonorowanie ludzi nadzwyczajnych, którzy konsekwentnie realizują obrane cele, wyróżniają się empatią i chęcią pomocy innym.

Reklamy
Reklamy

Do grona osób nominowanych w plebiscycie „Osobowość Roku 2020” organizowanym przez Kapituły Redakcji Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości Dziennika Toruńskiego został policjant z brodnickiej jednostki Policji st. asp. Wojciech Panek.

St.asp. Wojciech Panek wykazał się niesamowitą odwagą i profesjonalnym działaniem podczas ratowania ludzkiego życia.  Policjant, który po 12 godzinnej służbie, pojechał nad jezioro powędkować nie przypuszczał, że zjawi się w odpowiednim czasie i miejscu. Widząc tonącego wędkarza, natychmiast wsiadł do swojej łódki i ruszył mu z pomocą.

Do zdarzenia doszło 28 września 2020 roku około godz. 11.00. Dyżurny brodnickiej komendy odebrał telefon od swojego kolegi, który kilka godzin wcześniej zakończył służbę na stanowisku kierowania. Policjant wołał o pomoc. Oznajmił, że jest nad jednym z jezior w gminie Bobrowo i wyciągnął z wody tonącego wędkarza. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policjantów i strażaków z łodzią motorową. Jak się okazało, zastępca dyżurnego brodnickiej komendy st.asp. Wojciech Panek, po zakończonej służbie, wybrał się nad jedno z jezior w gminie Bobrowo, powędkować. Funkcjonariusz po zwodowaniu swojej łódki, na drugim brzegu jeziora zaobserwował wędkarza, który wykonywał dziwne ruchy. St.asp. Wojciech Panek przez lornetkę zauważył, że wędkarz wypadł z łódki. Bez chwili zastanowienia swoją łodzią dopłynął do mężczyzny. Próbował wciągnąć na swoją łódkę topiącego się mężczyznę, jednak nie dał rady, po czym „odholował” mężczyznę na brzeg jeziora, gdzie rozpoczął reanimację. Policjant przywrócił czynności życiowe 61-latkowi. Kiedy patrol policjantów dotarł do kolegi, obaj mężczyźni byli jeszcze w wodzie. Policjant podtrzymywał resztą sił wędkarza i wykonywał wdechy. Patrol pomógł wyciągnąć 61-latka na ląd, a strażacy dostarczyli mu tlenu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie po długim pobycie wrócił do zdrowia.

St.asp. Wojciech Panek wykazał się profesjonalnym działaniem, niesamowitą odwagą i ogromną siłą fizyczną. Brodnicki funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie, a życie drugiego człowieka nie jest mu obojętne.

Dla brodnickiej jednostki to ogromne wyróżnienie oraz zaszczyt, że są wśród nas tacy policjanci jak Wojciech. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w środę, 14 kwietnia, i będzie trwało do wtorku, 25 maja 2021 roku, do godziny 20:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja, i potrwa do wtorku, 8 czerwca. Szczegóły głosowania na nominowanego policjanta, można znaleźć pod linkiem: Wojciech Panek – OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 (pomorska.pl)

Na st.asp. Wojciecha Panka można również głosować za pomocą SMS o treści BDC.91 na numer 72355 Koszt 2,46 zł z VAT

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: