Marszałek: liczę na solidarność medyków

Marszałek: liczę na solidarność medyków

15 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Choć sytuacja epidemiczna nieco się poprawia, nadal istnieje zagrożenie deficytu personelu medycznego przy łóżkach chorych. Marcowy apel marszałka Piotra Całbeckiego do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych o zgłaszanie się do pracy na oddziałach covidowych pozostaje nadal aktualny. 

„Wobec pogarszającej się z każdym dniem sytuacji epidemicznej zmuszeni jesteśmy uruchomić wszystkie możliwe rezerwy systemu ochrony zdrowia. W województwie kujawsko-pomorskim zwiększana jest stopniowo liczba łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19, brakuje jednak niezbędnego personelu. Problemy dotyczą większości szpitali i poszczególnych oddziałów covidowych. Placówki województwa kujawsko-pomorskiego posiadają zasoby w zakresie dostępnych łóżek i niezbędnego sprzętu medycznego. Niestety bez kadry medycznej nie jest realne wykorzystanie potencjału szpitali i uruchomienie kolejnych miejsc dla potrzebujących wsparcia medycznego pacjentów.” – czytamy w apelu, który został przesłany na ręce szefów wszystkich placówek służby zdrowia w Kujawsko-Pomorskiem, a także do regionalnych izb lekarskich i pielęgniarskich. https://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2021/wiadomosci/20210322_apel/Apel.pdf 

Ministerstwo Zdrowia podało wczoraj informację o 21 283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem (najwięcej w województwie śląskim – 3 386); w Kujawsko-Pomorskiem potwierdzono infekcję u 989 osób. W całym kraju hospitalizowanych jest 34 tysiące chorych na Covid-19 (o ponad 700 mniej niż we wtorek), blisko 3,5 tys. wymaga wspomaganego oddychania; w polskich placówkach służby zdrowia mamy obecnie do dyspozycji 45 843 łóżek covidowych, w tym 4 506 z respiratorami. W naszym województwie liczba covidowych miejsc szpitalnych to 2 263 (zajętych jest 1 685), w tym 260 respiratorowych (189 zajętych).

Reklamy
Reklamy

źródło: KP UM, fot. WSZ via UMWKP

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: