Komunikat starosty brodnickiego

Komunikat starosty brodnickiego

15 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Powiat Brodnicki, zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wraz z brodnickim szpitalem jako podmiotem wykonującym działalność leczniczą, zgłosił w ubiegłym tygodniu gotowość utworzenia dwóch punktów szczepień masowych. Na konferencji wideo w dniu 13 kwietnia Wojewoda KujawskoPomorski i Dyrektor oddziału bydgoskiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazali informację, że na 49 zgłoszonych w województwie propozycji przyjęto 26. W powiecie brodnickim z dwóch zgłoszonych lokalizacji spełniających wymogi wytycznych zatwierdzono jedną, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Karbowskiej.


Zgodnie z wytycznymi KPRM na jednostce samorządu terytorialnego spoczywa między innymi wymóg odpowiedniego wyposażenia sprzętowego, na podmiocie leczniczym – skompletowanie zespołów szczepiących, rejestracja, zamówienie szczepionek i rozliczenie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dodatkowo, na jednostkach

Reklamy
Reklamy

samorządu terytorialnego spoczywa zaangażowanie osób ułatwiających sterowanie ruchem pacjentów. Można przy tym korzystać z pomocy państwowych i ochotniczych straży pożarnych, straży miejskich, Wojsk Obrony Terytorialnej lub innych służb. O odpowiednie wsparcie już zwróciliśmy się do gmin i Wojsk Obrony Terytorialnej. Powiat Brodnicki i Szpital Powiatowy w Brodnicy skompletowały już zamówiony niezbędny sprzęt i wyposażenie. Obecnie trwa sprawdzanie działania od strony informatycznej. Do końca tygodnia punkt będzie przygotowany.
Zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, do poniedziałku 19 kwietnia zgłosimy gotowość podjęcia akcji szczepień masowych. Będziemy oczekiwać na zielone światło.

Według informacji z konferencji Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, w przyszłym tygodniu ruszy pilotaż – mam nadzieję, że w powiecie brodnickim – a wraz ze spływem szczepionek uruchamiane będą kolejne punkty szczepień masowych. Szpital Powiatowy w Brodnicy w dalszym ciągu będzie prowadził punk szczepień populacyjnych.


Bardzo dziękuję za już okazane wsparcie ze strony personelu brodnickiego szpitala, samorządów, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, służb sanitarnych powiatu brodnickiego, wszystkich, którzy angażują się w proces tworzenia punktu szczepień masowych.
Piotr Boiński Starosta Brodnicki

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: