Nastolatka skakała po grobach żołnierzy na cmentarzu wojskowym w lasku miejskim

Nastolatka skakała po grobach żołnierzy na cmentarzu wojskowym w lasku miejskim

12 kwietnia 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jak się okazuje młodzieńcze wybryki nie znają granic i brak szacunku staje się normą dla miejsc, które powinny zostać w pamięci każdego z nas.

Pewna (mieszkanka naszego miasta) pochwaliła się na swoim profilu w mediach społecznościowych jak stoi na krzyżu jednego ze zbiorowych grobów, gdzie pochowani są Polscy żołnierze.

Reklamy
Reklamy
Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował na swoim profilu społecznościowym, że składa zawiadomienie z dwóch artykułów 261 i 261 par. 1.
Składamy kolejne zawiadomienie.
Tym razem sprawa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku. Prawdopodobnie nieletnia osoba umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie jak skacze po grobach polskich żołnierzy poległych 18 sierpnia 1920 roku podczas bitwy pod Brodnicą. Miejsce zdarzenia; Cmentarz wojskowy w Brodnicy (53.26227923118307, 19.41190308656328)
  • Art. 261.Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  • Art. 262 § 1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Składamy kolejne zawiadomienie. ➜ Tym razem sprawa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku. Prawdopodobnie nieletnia…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

źródło: Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: