Interwencje straży pożarnej w ostatnim tygodniu

Interwencje straży pożarnej w ostatnim tygodniu

6 kwietnia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w tygodniu od 29.03 – 05.04.2021 r. doszło do następujących zdarzeń w powiecie brodnickim.

29.03.2021 r. godz. 13.39 – Jabłonowo – Zamek – pomoc policji w otwarciu mieszkania w budynku jednorodzinnym, w którym mogła przebywać osoba ranna. Po otwarciu drzwi w asyście policji zastano w pomieszczeniu mieszkalnym dwóch mężczyzn. Jeden  z tych mężczyzn nie dawał znaku życia, lekarz stwierdził zgon, drugi w stanie upojenia alkoholowego nie wymagał pomocy medycznej.  Dalsze działania przejęła policja. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Jabłonowo Pomorskie


29.03.2021 r. godz. 17.36 – Drużyny gm. Bobrowo DW 543 – na śliskiej drodze na łuku pojazd osobowy nie zachował zasad bezpieczeństwa i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia kierujący pojazdem został ranny, zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Zgniłobłoty.

30.03.2021 r. godz. 12.24 – Brodnica ul. Przykop – otwarcie drzwi mieszkania w budynku wielorodzinnym, gdzie przebywała osoba starsza i prawdopodobnie ranna. Po dostaniu się do pomieszczeń przez otwarcie okna za pomocą narzędzi hydraulicznych, zastano starszą kobietę na podłodze, przytomną, uskarżającą się na ból w okolicy biodra. Po stabilizacji poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

30.03.2021 r. godz. 19.29 – Pokrzydowo gm. Zbiczno – wezwanie do pobliskiego kościoła, gdzie, mężczyzna po wejściu na wieżę kościoła, chciał podjąć próbę samobójczą. Po przybyciu na miejsce zastano patrol policji wraz z siedzącym w radiowozie mężczyzną, którego udało się policjantom sprowadzić na dół z wieży. W działaniach brały udział dwa  zastępy JRG Brodnica i OSP Pokrzydowo.

02.04.2021 r. godz. 09.45 – Nieżywięć gm. Bobrowo – pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek przed przybyciem zastępów. Palące się sadze ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia mieszkalne. Przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG i OSP Nieżywięć.

02.04.2021 r. godz. 15.23 – Brodnica ul. 18 Stycznia – plama oleju na drodze miejskiej na długości około 800 m. Zanieczyszczoną jezdnię zneutralizowano przy użyciu sorbentu oraz neutralizatora. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

03.04.2021 r. godz. 18.24 – Brodnica ul. Niskie Brodno – bóbr wpłynął przez śluzę do kanału doprowadzającego wodę na koło młyńskie i nie mógł się uwolnić. Przy użyciu chwytaka do zwierząt bobra schwytano i przemieszczono w bezpieczne, naturalne środowisko tj. do jeziora Niskie Brodno. Zwierzę było bez widocznych obrażeń. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

04.04.2021 r. godz. 12.24 – Buk Góralski gm. Jabłonowo Pom. – pożar trawy na obszarze około 2 arów. Pożar ugaszono prądem wody w natarciu na paląca się trawę, nie stwierdzono innych zagrożeń. W działaniach brał udział zastęp OSP Jabłonowo Pomorskie

05.04.2021 r. godz. 9.37 – Brodnica ul. Mazurska – pomoc ZRM –  na miejscu zdarzenia zastano ZRM w trakcie prowadzenia RKO. Strażacy na prośbę ratowników medycznych pomagali w resuscytacji krążeniowo oddechowej, wykonując po zmianie ratowników zewnętrzny masaż serca. Działania ratownicze zostały przerwane na polecenie ratowników medycznych, którzy stwierdzili zgon pacjentki. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

05.04.2021 r. godz. 14.13 – Zasady gm. Świedziebnia – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego – palące się sadze ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia mieszkalne. Przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica oraz OSP Świedziebnia.

29.03.2021 r. – 04.04.2021r. – odbyły się kolejne transporty osób do punktu  szczepień przeciwko COVID-19 na terenie powiatu brodnickiego. Dowozy realizowane były w miejscowościach Mileszewy, Płowęż, Słoszewy. Strażacy pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogły dojechać we własnym zakresie. Akcja prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego.

Przypominamy, że pod numerem telefonu 989, można uzyskać dostęp do całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19

źródło: KP PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: