Dworczyk: wszystkie kanały rejestracji do szczepień już działają

Dworczyk: wszystkie kanały rejestracji do szczepień już działają

2 kwietnia 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wczoraj mieliśmy problem z systemem rejestracji, dlatego jego działanie zostało w części zawieszone; raz jeszcze chciałbym za to przeprosić; udało nam się przed północą uruchomić system i wszystkie kanały rejestracji w tej chwili działają – mówił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk podczas piątkowej konferencji prasowej przyznał, że w czwartek pojawił się problem z systemem rejestracji do szczepień, dlatego w części jego działanie zostało zawieszone. “Jeszcze raz chciałbym wszystkich, którzy byli narażeni przez to na kłopoty, przeprosić” – mówił.

Dodał, że tuż przed północą system udało się uruchomić i wszystkie kanały, którymi można się rejestrować w tej chwili działają. “Ta rejestracja została wznowiona dla wszystkich osób, przede wszystkim dla seniorów i osób powyżej 60 roku życia, których namawiamy do tego, żeby się zapisywały na konkretne terminy. Tych terminów mamy w tej chwili bardzo dużo” – powiedział.

Dworczyk zapewnił, że ruszyła również możliwość rejestrowania się dla osób, które zadeklarowały, za pomocą formularza elektronicznego w styczniu, lutym lub marcu, gotowość zaszczepienia się. Chodzi o osoby pomiędzy 40 a 59 rokiem życia. “To grupa to około 680 tysięcy osób” – doprecyzował.


“Tylko te osoby, w tym przedziale wiekowym mogą się zarejestrować na szczepienie” – zaznaczył.

(PAP)/Rafał Białkowski, Mateusz Roszak

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: