Chcesz skorzystać ze zwolnienia ze składek? Pamiętaj o dokumentach rozliczeniowych

Chcesz skorzystać ze zwolnienia ze składek? Pamiętaj o dokumentach rozliczeniowych

30 marca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. albo za luty 2021 r., powinni pamiętać, by do 31 marca przekazać dokumenty rozliczeniowe za miesiące objęte wnioskiem o umorzenie, chyba że są z tego obowiązku zwolnieni. Natomiast wniosek o nazwie RDZ-B7 mogą złożyć najpóźniej do 30 kwietnia przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu określonych branż, między innymi turystycznej, gastronomicznej, rozrywkowej czy branży fitness mogą jeszcze do 30 kwietnia wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. albo za luty 2021 r. Aby otrzymać wsparcie, muszą najpierw złożyć dokumenty rozliczeniowe za miesiące objęte wnioskiem o umorzenie. Przedsiębiorcy, którzy mają obowiązek przekazania dokumentów rozliczeniowych – mają na to czas tylko do końca marca. W województwie kujawsko-pomorskim dotychczasowa kwota umorzonych składek wyniosła ponad 667 mln zł – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklamy

Jednym z warunków uzyskania zwolnienia jest spadek przychodu z tej działalności, o co najmniej 40 proc. Należy porównać sytuację w jednym z dwóch miesięcy przed złożeniem wniosku do ZUS z poprzednim miesiącem lub analogicznym miesiącem poprzedniego roku, lub z wrześniem 2020 roku.

Szczegółowe informacje o możliwościach otrzymania wsparcia dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl. Wystarczy odszukać zakładkę „Koronawirus”,  następnie plik „Tarcza Antykryzysowa – wsparcie ZUS”.

źródło: ZUS

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: