Interwencje straży pożarnej w powiecie

Interwencje straży pożarnej w powiecie

29 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Straż Pożarna w dniach 22 – 28.03.21 r.  interweniowała w ostatnim tygodniu w następujących zdarzeniach w powiecie brodnickim: 

22.03.2021 r., godz. 16.20 – Brodnica ul. Michałowska – Pożar sadzy w przewodzie kominowym. Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Palące się sadze ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego oraz przy użyciu sprzętu kominiarskiego. Przeprowadzono oddymianie i przewietrzanie pomieszczeń mieszkalnych, a także monitoring składu powietrza atmosferycznego w obiekcie przy pomocy miernika wielogazowego na ewentualną obecność tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.


23.03.2021 r., godz. 18.31 – Jabłonowo Pom. Ul. Kościuszki – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Do zadymienia pomieszczeń doszło w wyniku cofania się dymu z pieca centralnego ogrzewania. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów stwierdzono występowanie tlenku węgla. Przeprowadzono oddymianie i przewietrzanie pomieszczeń mieszkalnych. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica oraz dwa  zastępy OSP Jabłonowo Pomorskie.

27.03.2021 r., godz. 3.34 – Bobrowo gm. Bobrowo – W miejscowości Bobrowo, na drodze powiatowej Bobrowo – Zgniłobłoty, na prostym odcinku drogi samochód kierowany przez mężczyznę wypadł z drogi i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Pojazd znajdował się całkowicie poza drogą. Samochodem podróżowało dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 25 lat. Osoby te w wyniku uderzenia zostały zakleszczone. Na miejsce zdarzenia przybyły równocześnie ZRM.  Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanych, umożliwiający ratownikom medycznym sprawdzenie funkcji życiowych. Niestety w wyniku obrażeń obaj mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica, OSP Zgniłobłoti i OSP Bobrowo, dwa zespoły ratownictwa medycznego, Policja.

24-25.03.2021 r. – w ramach akcji „szczepimy się” w miejscowościach Płowężek, Świedziebnia, Brzozie i Ciche przeprowadzono transport osób starszych do punktów szczepień.

25-07.03.2021 r. – w miejscowościach Drużyny, Piecewo, Żmijewo oraz w Brodnicy przy ul. Łyskowskiego odnotowano cztery pożary traw.

źródło: PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: