Serce w Brzoziu wypełnia się nakrętkami

Serce w Brzoziu wypełnia się nakrętkami

28 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Dążymy, aby nasza gmina była ekologiczna, a jej mieszkańcy dbali o swoje środowisko naturalne. W tym celu liczy się każda inicjatywa. Jedną z nich jest zakup metalowego serca na nakrętki. Akcja ta ma także wymiar charytatywny.
Przypominamy, że zebrane plastikowe nakrętki trafiają do firmy recyklingowej, która przerabia je na surowce wtórne. Początkowo powstaje z nich granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, opakowania i rury PCV. Zbieranie nakrętek uczy segregacji, dbania o środowisko i zmniejsza ilość śmieci na wysypiskach.
Dochód ze sprzedaży nakrętek w skupie zostanie przeznaczony, decyzją Pani Wójt na fundacyjne konta dzieci chorych z terenu naszej gminy. Pamiętajmy, o tym, że zbierając i wrzucając nakrętki do metalowego serca pomagamy i ludziom i naturze.
Dlatego Drodzy Mieszkańcy, do dzieła!
źródło i fot: UG Brzozie
Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: