Kancelaria Premiera zachęca do ściągnięcia aplikacji STOP COVID

Kancelaria Premiera zachęca do ściągnięcia aplikacji STOP COVID

28 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Aplikacja STOP COVID skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, umożliwia samokontrolę stanu zdrowia i zapisanie się na test; ściągnij, uruchom, dbaj o siebie i innych – zaapelowała w niedzielę Kancelaria Premiera.

Jak podkreślono we wpisie KPRM na Twitterze, aplikacja skanuje otoczenie użytkownika w poszukiwaniu innych telefonów, na których jest zainstalowana, a następnie “zapamiętuje” je na 14 dni.

“Jeśli na COVID-19 zachoruje użytkownik, z którym twój telefon miał kontakt w odległości bliższej niż 2m, dłużej niż 15 min, aplikacja powiadomi cię o tym i podpowie, co robić” – czytamy.

KPRM wskazuje, że aplikacja informuje o kontakcie z koronawirusem, ale umożliwia także samokontrolę stanu zdrowia, szybkie i wygodne zapisanie się na test, zgłoszenie chęci zaszczepienia się oraz dostęp do formularza rejestracji na szczepienie.


Podkreślono też, że aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Nie wymaga podawania żadnych danych ani nie ma dostępu do plików przechowywanych na telefonie; informacje o napotkanych urządzeniach są zakodowane i przechowywane w telefonie tylko przez dwa tygodnie; wysyłane powiadomienia są anonimowe – zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy – czytamy.

KPRM zaznacza, że więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/stopcovid.

(PAP)/Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: