Kraska: nie możemy się spodziewać, że dzienne ilości nowych zakażeń będą mniejsze

Kraska: nie możemy się spodziewać, że dzienne ilości nowych zakażeń będą mniejsze

26 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Nie możemy się spodziewać, że dzienne ilości nowych zakażeń koronawirusem będą mniejsze – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany, jakiej liczby zakażeń należy się spodziewać w piątek. Dodał, że dziennie zajmowanych jest 500 łóżek w szpitalach przez pacjentów z COVID-19.

Kraska pytany był w piątek w Polskim Radiu 24 m.in. o najnowsze dane dotyczące liczby osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

“Nie możemy się spodziewać, że te dzienne ilości nowych zakażeń będą mniejsze” – powiedział Kraska. Według niego ten wynik będzie podobny. Przypomniał, że dokładne dane będą opublikowane o 10.30.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły 34 151 przypadków zakażenia koronawirusem – to najwięcej od początku pandemii. Zmarło 520 chorych.


“Nasze estymacje pokazują, że następne dni także będą z dużą ilością nowych zakażeń” – mówił wiceszef resortu zdrowia. Dodał, że szczyt powinien nastąpić za kilkanaście dni.

“Widzimy, że epidemia niestety szaleje w naszym kraju, że przybywa nam codziennie nowych pacjentów, którzy są zakażeni, ale także nowych pacjentów, którzy trafiają do naszych szpitali. To jest dziennie ponad 500 kolejnych łóżek zajętych przez pacjentów z korowirusem” – dodał Kraska. Ocenił, że sytuacja jest niepokojąca, bo pojemność szpitali jest ograniczona.

“Żeby nie to, że mamy w tej chwili ten bufor w postaci szpitali tymczasowych, to sytuacja by naprawdę była trudna” – podkreślił.

(PAP)/Szymon Zdziebłowski

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: