Kamiński: działania służb wobec osób wyłamujących się z solidarności społecznej będą bardzo stanowcze

Kamiński: działania służb wobec osób wyłamujących się z solidarności społecznej będą bardzo stanowcze

26 marca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych będą bardzo stanowcze – zapowiedział w piątek na konferencji prasowej dotyczącej przestrzegania obostrzeń szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji wziął w piątek udział w konferencji prasowej dotyczącej przestrzegania obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

Kamiński, odnosząc się do sytuacji epidemicznej zaznaczył, że jest ona „dramatyczna, ale nie beznadzieja. „Wręcz przeciwnie. Masowe szczepienia, które są przeprowadzane, dziesiątki tysięcy obywateli, którzy każdego tygodnia są szczepieni, to realna perspektywa poprawy sytuacji” – ocenił.

Reklamy

Podkreślił jednocześnie, że niezbędne jest przestrzeganie zasad dyscypliny społecznej. „To są proste zasady i każdy z nas może je realizować we własnym interesie, ale musi pamiętać o swoim obowiązku wobec innych obywateli, gdzie przez swoją nieodpowiedzialność, czasami bezmyślność może narazić innych na utratę zdrowia a czasami również na śmierć” – powiedział.

Dodał, że z tego powodu „działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze”.

„Idziemy w dobrą stronę, sytuacja jest trudna i wymagająca nadzwyczajnych działań ze strony rządu, ale wymagająca również ogromnej dyscypliny społecznej. Działając wspólnie i solidarnie damy radę pandemii” – zaznaczył.

(PAP)/Marcin Chomiuk

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: