Wręczenie wyróżnień dla młodych sportowców z terenu gminy Brzozie.

Wręczenie wyróżnień dla młodych sportowców z terenu gminy Brzozie.

24 marca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

W dniu 10 marca 2021 r. podczas sesji Rady Gminy zostały wręczone stypendia i nagrody najzdolniejszym sportowcom, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w poprzednim roku kalendarzowym. Aby otrzymać takie wyróżnienie zawodnicy musieli spełnić warunki określone w uchwale o stypendiach sportowych.

Stypendium Wójta Gminy Brzozie w wysokości 300 zł miesięcznie na okres 9 miesięcy przyznano Krystianowi Rzepce, dwudziestolatkowi z Wielkiego Głęboczka, za osiągnięte w 2020 r. wyniki sportowe:

Reklamy
  • I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu Formuła Light Contact, waga  – 79 kg, które odbyły się 16-18.10.2020 r. w Nowym Mieście Lubawskim i Kurzętniku oraz
  • I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Formuła Full Contact, waga – 81 kg, które odbyły się 12-13.12.2020 r. w Kaliszu.

Przypominamy, że Krystian po raz drugi otrzymał stypendium Wójta Gminy Brzozie. W zeszłym roku również został doceniony za wyniki sportowe w Kickboxingu za 2019 r.

Nagrodę Wójta otrzymał natomiast Jan Florkiewicz, piętnastolatek z Wielkiego Głęboczka, w wysokości 500 zł, za zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbyły się 28-30.08.2020 r. w Koszalinie.

Wójt Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska wręczyła wyróżnienia, a także wyraziła dumę i podziw dla młodych sportowców oraz życzyła kolejnych sukcesów. Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Florkiewicz wraz z  Sekretarz Gminy Panią Grażyną Grzecznowską  pogratulowały młodym sportowcom i życzyły powodzenia w życiu prywatnym oraz karierze sportowej.

To kolejna inicjatywa władz Gminy, która wspiera młodych i utalentowanych mieszkańców z terenu gminy Brzozie.

źródło i fot: UG Brzozie

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: