Interwencje straży pożarnej w minionym tygodniu

Interwencje straży pożarnej w minionym tygodniu

22 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W minionym tygodniu (15.03.2021r. – 21.03.2021r.) straż interweniowała w następujących zdarzeniach drogowych w powiecie brodnickim: 

16.03.2021 r., godz. 08.28 – Brodnica ul. Sądowa – kolizja trzech aut na DK15. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe i jeden dostawczy, którymi podróżowały łącznie 4 osoby Wszyscy opuścili swoje samochody samodzielnie przed przybyciem służb ratowniczych, nie wymagały hospitalizacji. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

16.03.2021 r., godz. 11.31 – Gutowo gm. Bartniczka, droga wojewódzka 544 –  auto dostawcze uderzyło w drzewo. Pojazd znajdował się całkowicie poza drogą. W środku pojazdu znajdował się uwięziony kierowca (świadomy, przytomny). Pasażer opuścił auto samodzielnie przed przybyciem służb ratunkowych. Wykonano dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu wstępnych czynności medycznych przez ZRM poszkodowany został wydobyty z samochodu. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica i OSP Grążawy.

18.03.2021 r., godz. 15.21 – Ciche gm. Zbiczno – pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Palące się sadze ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia mieszkalne. Przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica  i OSP Zbiczno i Pokrzydowo.

18.03.2021 r., godz. 16.45 – Brodnica Al. Piłsudskiego – zderzenie dwóch aut osobowych i motocyklisty. W wyniku zdarzenia poszkodowany został jedynie kierujący motocyklem (przytomny, świadomy), w momencie przyjazdu zastępu znajdował się na pasie zieleni oddzielający drogę od chodnika. Pojazd BMW znajdował się na pasie drogowym, Volvo znajdowało się w głębokim przydrożnym rowie, natomiast motocykl całkowicie poza drogą na chodniku. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na usztywnieniu kręgosłupa w odcinku szyjnym, opatrzeniu kończyny dolnej. Po przyjeździe na miejsce ZRM rannego cyklistę przekazano ratownikom medycznym. Usunięto płyny eksploatacyjne pojazdów. Po całkowitym opatrzeniu poszkodowany został przetransportowany na SOR Szpitala Powiatowego w Brodnicy. Na czas prowadzenia działań policja całkowicie wstrzymała ruch i wyznaczyła objazdy. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

19.03.2021 r., godz. 11.35 – Brodnica ul. Grażyny – pożar poddasza w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Osoby zamieszkujące opuściły budynek. Osoby te bez widocznych obrażeń, negujące wszelkie dolegliwości bólowe nie wymagały hospitalizacji. Podano jeden prąd gaśniczy wody do pomieszczeń na poddaszu. Po wstępnym oddymieniu, zlokalizowano miejsce pożaru. Paliło się wyposażenie pokoju. Pożar ugaszono, przewietrzono przestrzeń poddasza. Usunięto palące się materiały na zewnątrz i dogaszano prądem wody. W działaniach brały udział cztery zastępy JRG.

19.03.2021 r.,  godz. 14.06 – Cielęta gm. Brodnica DW544 – zderzenie trzech aut osobowych. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. W chwili przyjazdu JOP wszyscy uczestnicy zdarzenia byli poza pojazdami. Na skutek zdarzenia pomocy medycznej potrzebowała kierująca Audi. Pozostali uczestnicy zdarzenia negowali wszelkie dolegliwości bólowe. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Teren działań uprzątnięto z pozostałości powypadkowych. W działaniach brał udział zastęp JRG.

20.03.2021 r., godz. 22.46 – Budy gm. Bobrowo – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Palące się sadze ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego. Przewietrzono pomieszczenia. Przy pomocy miernika wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica i OSP Zgniłobłoty.

21.03.2021 r., godz. 00.11 – Szabda gm. Brodnica – pożar sadzy w przewodzie kominowym zajazdu. Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek. Palących się sadzy ugaszono przy użyciu proszka gaśniczego i je usunięto. Prowadzono oddymianie i przewietrzanie pomieszczeń mieszkalnych, a także monitoring składu powietrza atmosferycznego w obiekcie przy pomocy miernika wielogazowego na ewentualną obecność tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG.

21.03.2021 r., godz. 12.27 – Brodnica ul. Lidzbarska – zderzenie auta osobowego z ciężarowym na DW544. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Golf po zderzeniu czołowym z ciągnikiem siodłowym Renualt Magnum wraz naczepą. Samochód ciężarowy nie przewoził żadnego ładunku. Pojazdami podróżowali tylko kierujący. W chwili dojazdu zastępów JRG na miejscu obecny był już patrol Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierowca ciągnika siodłowego opuścił samodzielnie pojazd przed przybyciem służb  ratowniczych, natomiast kierująca samochodem osobowym znajdowała się uwięziona w pojeździe. Osoba ta była nieprzytomna w chwili dojazdu zastępów i w trakcie badania przez ratownika medycznego. Droga całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach przez uszkodzone pojazdy. Wykonano dostęp do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu poszkodowana została przemieszczona na noszach do karetki. Usunięto rozlane płyny eksploatacyjne z samochodu osobowego, drogę uprzątnięto i przywrócono do ruchu. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG.

15 – 21.03.2021 r. – Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu brodnickiego dystrybuowali ulotki dot. szczepień na COVID-19 do mieszkańców poszczególnych miejscowości.  Na powiat brodnicki przeznaczono 24.000 ulotek, które zostaną dostarczane są przez druhów ochotniczych straży pożarnych do każdego gospodarstwa domowego w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Na broszurach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie i numery telefonów do gminnych koordynatorów ds. szczepień.

W dniach 15 – 21 marca 2021 r. odbyły się kolejne transporty osób do punktu szczepień przeciwko COVID-19 na terenie powiatu brodnickiego. Dowozy osób realizowane były w miejscowościach Kruszyny, Jajkowo, Ciche, Płowęż. Strażacy pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogły dojechać we własnym zakresie.

Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

źródło: PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: