Strażacy prowadzą dystrybucję ulotek informujących o szczepieniach przeciwko COVID-19

Strażacy prowadzą dystrybucję ulotek informujących o szczepieniach przeciwko COVID-19

21 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu brodnickiego dystrybuują ulotki dot. szczepień na COVID-19 do mieszkańców poszczególnych miejscowości.  Na powiat brodnicki przeznaczono 24.000 ulotek, które zostaną dostarczane są przez druhów ochotniczych straży pożarnych do każdego gospodarstwa domowego w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Na broszurach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie i numery telefonów do gminnych koordynatorów ds. szczepień.

W dniach 15-19 marca 2021 r. odbyły się kolejne transporty osób do punktu szczepień przeciwko COVID-19 na terenie powiatu brodnickiego. Dowozy osób realizowane były w miejscowościach Kruszyny, Jajkowo, Ciche, Płowęż.


Strażacy pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogły dojechać we własnym zakresie.

Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

źródło i fot. KP PSP w Brodnicy/kpt. Krzysztof Natucki

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: