Pomorskie: Mężczyzna podpalił się na stacji benzynowej

Pomorskie: Mężczyzna podpalił się na stacji benzynowej

21 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Na jednej ze stacji benzynowych w Gdańsku Oliwie przy al. Grunwaldzkiej w sobotę (20.03.21 r.) wieczorem tuż po godz. 20:00 podpalił się mężczyzna. Zabrany został do szpitala. Okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia policja, ale według nieoficjalnych informacji poszkodowany może mieć związek z zabójstwem 57-latka z Kościerzyny.

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku nadkom. Magdalena Ciska przekazała, że mężczyzna przyszedł na stację, nalał benzynę do przedmiotu przypominającego kanister, a następnie oblał się nią i podpalił. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci prewencji i kryminalni, technik kryminalistyki zabezpiecza ślady. Policjanci przesłuchują świadków i analizują zapisy monitoringu.


Mężczyzna żyje jego stan lekarze określają jako ciężki. Najpierw został przetransportowany do uniwersyteckiego centrum klinicznego w Gdańsku, a w nocy śmigłowcem przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń.

Policja sprawdza czy nie jest to mężczyzna, który mieszkał z zamordowanym mężczyzną w Kościerzynie. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę lub wczesnym rankiem. Zwłoki 57-letniego mężczyzny ujawniono w sobotę w jednej z kamienic przy ul. Wybickiego.

Na pewno mamy do czynienia z zabójstwem. Mężczyzna miał rany w obrębie brzucha i klatki piersiowej. Trwają czynności na miejscu, mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Na ten moment nie możemy udzielić więcej informacji – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Policja nie potwierdza na razie informacji, czy mężczyzna, który dokonał samopodpalenia to poszukiwany ws. zabójstwa.

źródło: własne, polsatnews.pl

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: