Najlepsi w województwie zmierzą się w olimpiadzie

Najlepsi w województwie zmierzą się w olimpiadzie

19 marca 2021 Wyłączone przez naczelny
Podziel się z innymi:

19 marca odbędzie się wojewódzki etap olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wystartuje w nim aż 21 zespołów z naszego regionu, które będą ze sobą rywalizować o udział w ogólnopolskim finale. Laureaci olimpiady mogą liczyć na cenne nagrody, indeksy na studia i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni.

Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych  składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i centralnego. Uczniowie rywalizują w niej wiedzą, którą zdobyli dzięki wzięciu udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. W naszym regionie do olimpiady przystąpiło 1845 uczniów z 45 szkół. Młodzież ma za sobą już pierwszy etap, w którym wyłoniono 21 najlepszych szkół z naszego regionu. Każdą ze zwycięskich szkół reprezentować będzie trzyosobowa grupa uczniów.

Reklamy

„Wśród najlepszych szkół w województwie, których uczniowie uzyskali maksymalną liczbę punktów w etapie szkolnym (60 pkt), znalazły się trzy szkoły: Technikum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu, I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.  Tak wysoka punktacja wskazuje na to, młodzież podeszła do zadania bardzo odpowiedzialnie. Widać, że młodym ludziom bardzo zależy na zdobyciu jak najszerszej wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Już dzisiaj można przyznać, że młodzież uczestnicząca w konkursie ma większą wiedzę o ubezpieczeniach społecznych niż ich rodzice”– mówi Joanna Karsznia, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z bydgoskiego oddziału ZUS.

Warsztaty dla uczniów

Uczniowie i nauczyciele mogą liczyć na wsparcie koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, który na prośbę nauczyciela może zorganizować warsztaty dla uczniów z zakresu ubezpieczeń społecznych.Toruński oddział ZUS zorganizował specjalne szkolenia online dla uczniów z zagadnień, które będą wymagane podczas II etapu olimpiady. „Olimpijczycy byli żywo zainteresowani spotkaniem, na co wskazywało bardzo dojrzałe – jak na ich młody wiek – podejście do szkolenia oraz zakres zadawanych pytań. To bardzo pozytywne widzieć, jak młodzi ludzie angażują swój czas, by dowiedzieć się jak najwięcej o ubezpieczeniach społecznych” – mówi Sylwia Bratkowska-Gburek, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z toruńskiego oddziału ZUS.

Wojewódzki etap olimpiady już 19 marca

W wojewódzkim finale rywalizować będą uczniowie z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Świecia, Szubina, Nakła nad Notecią, Kcyni, Mogilna, Inowrocławia, Lipna, Rypina, Sypniewa, Przemystki oraz Golubia – Dobrzynia. W związku z sytuacją epidemii koronawirusa konkurs będzie przeprowadzony zdalnie. Finał olimpiady zaplanowany jest na 16 kwietnia – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Nagrody rzeczowe i indeksy

Młodzież może wygrać w olimpiadzie wiele cennych nagród. Na etapie wojewódzkim na najlepszych czekać będą np. słuchawki bezprzewodowe oraz opaski sportowe. Laureaci poziomu ogólnopolskiego konkursu mogą liczyć nie tylko na nagrody rzeczowe jak laptopy, tablety czy czytniki e-booków, ale również  mogą liczyć na coś dużo cenniejszego – przyrzeczenie indeksu lub dodatkowe punkty w rekrutacji na dobrą uczelnię np. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Warszawski.

Za wszystkich olimpijczyków trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

źródło i fot: ZUS

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: