Mężczyzna zmarł na parkingu – w mieście nie było wolnej karetki

Mężczyzna zmarł na parkingu – w mieście nie było wolnej karetki

19 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Mężczyzna zasłabł na terenie sklepu. Pracownicy marketu udzielili mu pomocy, zaprowadzili na parking i wezwali na miejsce ratowników medycznych. Jak wynika z doniesień medialnych, w mieście nie było żadnej wolnej karetki. W pewnym momencie mężczyzna ponownie stracił przytomność, a następnie zmarł.

Do zdarzenia miało dojść w czwartek (18.03.21 r.) ok. godz. 13:00 w jednym ze sklepów we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie).


Z informacji jakie podała “Gazeta Pomorska”, w całym mieście nie było żadnej wolnej karetki. Do pomocy mężczyźnie jechać miała najbliższa wolna karetka ze stacji w leżącym 23 km dalej Bądkowie w powiecie aleksandrowskim.

W trakcie oczekiwania na ratowników medycznych, przy mężczyźnie na parkingu byli pracownicy sklepu. Poszkodowany w pewnym momencie stracił ponownie przytomność. Kiedy pracownicy nie wyczuli funkcji życiowych, przystąpili do reanimacji. Mężczyzny nie udało się jednak uratować.

Jak podała gazeta – “Według świadków w tej sprawie, wykonano kilkanaście połączeń na numer alarmowy. Karetka miała dotrzeć na miejsce po około 40 minutach”.

Sprawą zajmuje się prokuratura. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok zmarłego mężczyzny.

źródło: polsatnews.pl, gazeta pomorska, fot poglądowe 

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: