Andrusiewicz: nie jesteśmy nawet pod szczytem trzeciej fali koronawirusa

Andrusiewicz: nie jesteśmy nawet pod szczytem trzeciej fali koronawirusa

19 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Nie jesteśmy nawet pod szczytem trzeciej fali koronawirusa – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dlatego zaapelował o odpowiedzialność w najbliższych dniach. Dodał, że w poniedziałek ruszy dystrybucja maseczek dla mieszkańców 12 województw.

“Musimy być przygotowani na dalsze wzrosty zachorowań na COVID-19 w przyszłym tygodniu. Nie jesteśmy jeszcze pod szczytem nawet tej trzeciej fali, dlatego tak ważne jest, byśmy zachowali odpowiedzialność w najbliższych dniach” – powiedział w piątek w czasie briefingu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 25 998 osób. Zmarło 419 chorych – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. W Polsce od początku epidemii zdiagnozowano ponad 2 mln chorych na COVID-19.

“Mamy transmisję wirusa w wersji brytyjskiej na poziomie 60 proc. To jest obraz, jak szybko nasze lekceważenie może doprowadzić do jeszcze drastyczniejszego wzrostu liczby zakażonych” – powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że mieszkańcy 12 województw, które do tej pory nie otrzymały maseczek, wkrótce je dostaną.


“To jest 112,5 mln masek, które od poniedziałku systematycznie będziemy wydawać do kolejnych województw” – mówił rzecznik resortu zdrowia. Dodał, że przewidziano cztery maski na każdego mieszkańca.

“Przestańmy nonszalancko chodzić po ulicach z maseczką zsuniętą na brodę, bądź bez maseczki” – zaapelował jednocześnie Andrusiewicz.

(PAP)/Szymon Zdziebłowski

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: