Ukradł skarbonkę ze zbiórki dla Celinki

Ukradł skarbonkę ze zbiórki dla Celinki

16 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Kryminalni z Nakła ustalili, że ze sklepu w podnakielskiej wsi została skradziona skarbonka z datkami na rzecz chorej Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Złodziej tej zuchwałej kradzieży został zatrzymany i usłyszał zarzuty, a część skradzionej gotówki odzyskana. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Od kilku miesięcy mieszkańcy powiatu nakielskiego zbierają pieniądze na rzecz Celinki Andrzejewskiej z Szubina, która by żyć potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych. Suma ogromna, jednak zaangażowanie w pomoc dziewczynce osób prowadzących zbiórkę jest równie wielka. W wielu miejscach wystawione są skarbonki, do których mieszkańcy solidarnie wrzucają gotówkę na lek dla dziecka.

Jedna z tego typu skarbonek wystawiona była w sklepie w podnakielskiej wsi i to ją, jak ustalili w miniony czwartek (11.03.21) kryminalni z komendy powiatowej w Nakle, skradziono. Funkcjonariusze tego samego dnia wytypowali złodzieja.


Podejrzany 28-latek został zatrzymany w piątek (12.03.21), w swoim miejscu zamieszkania. W jego pokoju mundurowi znaleźli zbitą skarbonkę i odzyskali część skradzionej gotówki.

Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej, za którą kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Ocena zachowania 28-latka należy do sądu.

źródło i fot. kujawsko-pomorska.policja.pl

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: