Uczniowie CKZiU zakwalifikowali się do finału V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej

Uczniowie CKZiU zakwalifikowali się do finału V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej

16 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Mateusz Maćkowski i Karol Lurka – uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy – zakwalifikowali się do finału V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej.

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Jej celem jest zainteresowanie uczniów szkół średnich problematyką  spedycyjna i logistyczną, poszerzenie nauczanych treści o zagadnienia wykraczające poza podstawy programowe, a bardzo przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Olimpiada jest skierowana głównie do uczniów techników kształcących w zawodach: technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier logistyk, ale biorą w niej udział również uczniowie liceów ogólnokształcących interesujący się problematyką logistyczną i wiążący z nią swoją dalszą edukację.


W CKZiU do etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie, przystąpiło 16 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Logistycznego. Ze względu na pandemię eliminacje odbyły się w formie zdalnej poprzez Classroom Meet.   Do zawodów II stopnia zakwalifikowało się dwóch uczniów klasy maturalnej – Mateusz Maćkowski i Karol Lurka.  Obydwaj 5 marca uczestniczyli w II etapie Olimpiady – również w formie zdalnej. Świetnie sobie poradzili z zadaniami i znaleźli się w gronie 38 najlepszych uczestników z całej Polski zakwalifikowanych do finału.

Finał jest zaplanowany na 8-9 kwietnia br., jednak organizatorzy zastrzegają sobie ewentualna zmianę terminu, ponieważ tym razem uczestnicy spotkają się na Uniwersytecie Gdańskim, aby „na żywo” powalczyć o tytuły laureatów, które m.in. zwalniają z teoretycznej części egzaminu zawodowego. Termin musi więc uwzględniać sytuacje epidemiczną w województwie pomorskim.

Gratulujemy Mateuszowi i Karolowi tytułu finalisty, bo jest już duże osiągnięcie, świadczy o wiedzy, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów związanych z wykonywaniem zawodu logistyka. Trzymamy kciuki za sukces w Gdańsku.

Opiekunem uczniów jest Joanna Gutowska – nauczyciel przedmiotów logistycznych w CKZiU w Brodnicy.

źródło i fot: CKZiU/Barbara Stefańska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: