Bezpłatna mammografia w kwietniu

Bezpłatna mammografia w kwietniu

16 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Panie w wieku 50-69 lat z powiatu brodnickiego znów będą miały okazję do skorzystania z bezpłatnej diagnostyki mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Badania odbędą się 8 kwietnia w Brodnicy, Osieku i Brzoziu.    

“W mammografii prowadzonej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania oraz bez skierowania lekarskiego – informują realizatorzy akcji z firmy Lux Med. – Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy”.

Mobilne pracownie mammograficzne, tzw. mammobusy, pojawią się 8 kwietnia:

  • w Brodnicy, przy Pałacu Anny Wazówny (ul. Zamkowa 1), w godzinach od 10.00 do 16.00;
  • w Osieku, przy Urzędzie Gminy (Osiek 85), w godzinach od 8.00 do 12.00;
  • w Brzoziu, przy Urzędzie Gminy (Brzozie 50), w godzinach od 13.30 do 16.00.

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971.


“Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań – dodają organizatorzy akcji. – Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 proc.  gwarancję powrotu do zdrowia”.

Panie zainteresowane badaniami proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Organizatorzy zapewniają, że badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami Lux Med. środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

źródło i fot: Starostwo Powiatowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: