Kraska: myślę, że do świąt nie będzie rekomendacji w sprawie powrotu uczniów do szkół

Kraska: myślę, że do świąt nie będzie rekomendacji w sprawie powrotu uczniów do szkół

15 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że do Świąt Wielkanocnych nie jest spodziewana zmiana rekomendacji ws. nauki w szkołach. “Eksperci mówią, że szczyt trzeciej fali zakażeń będzie na przełomie marca i kwietnia, więc jeszcze 2-3 tygodnie ciężkie przed nami” – powiedział.
Wiceminister w poniedziałek w TVP1 był pytany o ewentualne rekomendacje w sprawie powrotu uczniów do nauczania w szkołach, w związku z kończącymi się szczepieniami nauczycieli.

“Myślę, że do świąt jeszcze nie, bo widzimy, że jest trzecia fala. Eksperci mówią, że szczyt będzie właśnie na przełomie marca i kwietnia, więc jeszcze te 2-3 tygodnie są ciężkie przed nami. Jaka będzie sytuacja po świętach, trudno mi w tej chwili powiedzieć” – ocenił Kraska.

Do 28 marca wydłużona została nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich. Młodsi uczniowie nadal uczą się w szkołach, z wyjątkiem uczniów z woj. lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy przechodzą na nauczanie hybrydowe.

Nauczanie hybrydowe – zgodnie z nowelą – ma polegać na tym, że nie więcej niż 50 proc. uczniów ma realizować zajęcia w szkole, a co najmniej 50 proc. uczniów ma realizować zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dyrektor szkoły ma ustalić harmonogramu prowadzenia zajęć zdalnie i w budynku szkoły, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.


(PAP)/Olga Zakolska, fot. poglądowe KPRM

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: