Interwencje straży pożarnej na terenie powiatu w ostatnim tygodniu

Interwencje straży pożarnej na terenie powiatu w ostatnim tygodniu

15 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Zdarzenia odnotowane na terenie powiatu brodnickiego 08.03.2021r. – 14.03.2021r.

08.03.2021 r., godz. 00.59 – Opalenica gm. Brodnica –  pomoc karetce pogotowia ratunkowego, która ugrzęzła na drodze gruntowej.  Pojazd został przemieszczony na drogę utwardzoną. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.


08.03.2021 r., godz. 08.13 – Brodnica ul. Podgórna –  pomoc Policji w wydobyciu ciała mężczyzny, który uwięziony był na wysokości w przestrzeni między stropowej. W działaniach brały udział trzy zastępy JRG Brodnica.

08.03.2021 r., godz. 08.13 – Jeziórki gm. Osiek – Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w przetransportowaniu mężczyzny po czynnościach reanimacyjnych.  Osoba poszkodowana znajdowała się na poddaszu budynku gospodarczego.  W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

09.03.2021 r., godz. 14.53 – Brodnica ul. Sudecka –  otwarcie mieszkania, w którym znajdowała się kobieta. Kobieta przytomna, bez logicznego kontaktu słownego. Otwarcia lokalu dokonano przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego w asyście Policji. ZRM udzielił pomocy medycznej.  W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

10.03.2021 r., godz. 16.43 – Brodnica, Aleja Józefa Piłsudskiego – ognisko bez nadzoru pod mostem przy Alei Piłsudskiego. Ognisko ugaszono podręcznym sprzętem gaśniczym. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

11.03.2021 r., godz. 03.57 – Jastrzębie gm. Bartniczka – pożar maszyny lakierniczej w jednej z hal produkcyjnych zakładu produkcyjnego. Pożar został ugaszony przez pracowników przed przyjazdem służb ratowniczych przy użyciu gaśnic proszkowych oraz poprzez podanie prądu gaśniczego wody z wewnętrznej sieci hydrantowej. Pomieszczenia hali oddymiono i przewietrzono przy użyciu wentylatorów osiowych. Sprawdzono miernikiem wielogazowym wszystkie pomieszczenia znajdujące się w hali produkcyjnej pod względem obecności tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG i OSP Grążawy, OSP Jastrzębie.

11.03.2021 r., godz. 14.16 – Zasadki gm. Świedziebnia – zadymienie w piwnicy spowodowane nieprawidłową eksploatacją pieca CO poprzez nieszczelne jego zamknięcie. Działania zastępów polegały na sprawdzeniu  pomieszczeń miernikiem wielogazowym i penetracji pomieszczeń piwnicznych, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica oraz OSP Świedziebnia i OSP Zasady.

11.03.2021 r., godz. 15.19 – Miesiączkowo gm. Górzno – pożar przy palniku w suszarni ziaren kukurydzy. W zbiorniku znajdowało się ok. 8 ton ziaren. Działania polegały na opróżnieniu zbiornika do zawartości ok. 0,5 tony i podaniu jednego prądu wody na zarzewie ognia w zbiorniku. W działaniach brał udział zastęp JRG i OSP Grążawy, Strzygi, Górzno.

11.03.2021 r., godz. 15.43 – Sumówko gm. Osiek – pojazd osobowy wypadł z drogi a następnie dachował. Bez osób poszkodowanych, dwie kobiety wyszły z pojazdu o własnych siłach. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica oraz OSP Strzygi.

11.03.2021 r., godz. 20.09 – Brodnica ul. Długa – nieprzytomny mężczyzna znajdujący się w korytarzu budynku mieszkalnego. Po ocenie funkcji życiowych u mężczyzny stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia, wdrożono tlenoterapię i uciskanie klatki piersiowej, podłączono AED. Na miejsce zdarzenia dotarł ZRM i przejął od JOP działania resuscytacyjne. Po przywróceniu funkcji życiowych mężczyźnie na mocy decyzji ratownika przetransportowano osobę poszkodowaną do karetki. W działaniach brał udział zastęp JRG.

11.03.2021 r., godz. 21.42 – Piecewo gm. Jabłonowo Pom. – pojazd osobowy uderzył czołowo w drzewo. Kierujący uskarżał się na ból w okolicach kręgosłupa, został ewakuowany z pojazdu przez ZRM i ratowników OSP. Po zaopatrzeniu, osoba poszkodowana została zabrana na SOR przez ZRM. W działaniach brał udział zastęp JRG, OSP Jabłonowo Pomorskie, OSP Konojady.

12.03.2021 r., godz. 06.39 – Jabłonowo Zamek – pożar składowanego opału w budynku gospodarczym. Na skutek zdarzenia doszło do stopienia się instalacji w pomieszczeniu. Podano jeden prąd wody w natarciu na palący się opał. Materiał palny został usunięty. Równocześnie prowadzone były działania mające na celu oddymienie budynku. W działaniach brał udział zastęp JRG i OSP Jabłonowo Pomorskie.

12.03.2021 r., godz. 06.45 – Brodnica ul. Matejki  – otwarcie drzwi mieszkania, w którym przebywała kobieta. Mieszkanie otwarto siłowo przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po otwarciu mieszkania stwierdzono, że na korytarzu leżała kobieta, w utrudnionym kontakcie słownym z zachowanymi funkcjami życiowymi. Przybyły na miejsce ZRM po zbadaniu osoby poszkodowanej przetransportował kobietę do szpitala celem dalszej diagnozy. W działaniach brał udział zastęp JRG.

12.03.2021 r., godz. 10.59 – Zasadki – pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym. Palące się sadze ugaszono przy pomocy proszku gaśniczego, strąceniu ich i wybraniu z wyczystki. Pomieszczenia mieszkalne oraz kotłownię przewietrzono, następnie dokonano pomiaru miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp JRG i OSP Świedziebnia.

14.03.2021 r., godz. 08.32 Brodnica ul. Ceglana – otwarcie zablokowanych drzwi do pomieszczenia, w którym przebywał mężczyzna. Mężczyzna zaklinował się między łóżkiem, a meblami tuż przy drzwiach wejściowych co uniemożliwiło ich otwarcie. Mężczyzna przytomny, bez widocznych obrażeń, w kontakcie werbalnym. Osoba została przemieszczona na łóżko i przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. W działaniach brał udział zastęp JRG.

08.03.2021r. – 14.03.2021r.

W ramach akcji „szczepimy się” w miejscowościach Zbiczno, Grabówiec, Szymkowo, Płowężek, Kruszyny, Mileszewy, Osiek. przeprowadzono transport osób starszych do punktów szczepień, łącznie – 7  osób

źródło: PSP Brodnica, fot. poglądowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: