Ksiądz wyzywał kierowcę m.in. od “pedałów” bo zaparkował na przykościelnym parkingu

Ksiądz wyzywał kierowcę m.in. od “pedałów” bo zaparkował na przykościelnym parkingu

14 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Proboszcz jednej z parafii w Wałbrzychu (św. Wojciecha biskupa i męczennika) nie przebierał w słowach zwracając uwagę kierowcy, który zaparkował samochód na przykościelnym parkingu. Jak zarzucał duchowny, mężczyzna nie miał do tego prawa. W sprawie interweniowała kuria, która wydała oświadczenie i przeprosiła za zachowanie księdza.

“Pan nie ma tu prawa wjazdu, to jest teren prywatny parafii – powiedział ksiądz”. Cała sytuacja szybko eskalował i między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Podczas kłótni z obu stron padły liczne wulgaryzmy, a nawet groźby.


“Ten syn prostytutki nie ma prawa tu wjazdu! Spie***** bucu! Spie**** stąd i to szybko! – wykrzykuje ksiądz. “Ten pedał nie ma prawa tu wjazdu!”

Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę zamontowaną w samochodzie. Film zawiera wulgaryzmy.

W sprawie interweniowała kuria:

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej.

W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni.

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej. W…

Opublikowany przez Diecezja świdnicka Piątek, 12 marca 2021

źródło: własne, polsatnews.pl, fot. pixabay – poglądowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: