Uwaga na oszustów podających się za pracowników banku

Uwaga na oszustów podających się za pracowników banku

11 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Przestępcy znaleźli nowy sposób, by wyłudzić pieniądze. Tym razem metodą „na pracownika banku”. Ofiarą takiego oszustwa padł 33-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który stracił prawie 26 tysięcy złotych.

Wczoraj (10.03.21) do Komisariatu Policji w Strzelnie, pow. mogileński, stawił się 33-letni mieszkaniec powiatu, który zgłosił, że odebrał telefon od rzekomego pracownika banku, w którym posiadał konto. Mężczyzna, podczas rozmowy, poinformował go o próbie wykonania nieautoryzowanego przelewu z jego rachunku i w celu zablokowania tej operacji polecił zainstalować na telefonie komórkowym aplikację. 33-latek uczynił to po czym zaczął przekazywać rzekomemu pracownikowi treść smsów, jakie system bankowy przesyłał na jego telefon jako potwierdzenia działań dokonywanych na jego koncie. Mężczyzna nie był świadomy, że wspomniane działania to nic innego jak przelewy, które robił przestępca na swój rachunek. Dodatkowo, oszust z jego rachunku zaciągnął szybką pożyczkę. W ten sposób 33-latek poniósł straty na kwotę prawie 26 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na fakt, iż pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta lub kodu autoryzacyjnego, nie polecają także instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą wykonywać operacje na koncie klienta. O tego rodzaju próbach oszustwa należy natychmiast powiadomić bank i Policję.


źródło: KPP Mogilno

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: