Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i popełnił szereg wykroczeń. Nazbierał 36 punktów karnych

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i popełnił szereg wykroczeń. Nazbierał 36 punktów karnych

11 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafiło dwóch mieszkańców powiatu brodnickiego, którzy chcieli uniknąć kontroli drogowej. Podczas ucieczki kierowca popełnił szereg wykroczeń, za co poniósł surowe konsekwencje. Mężczyzna odpowie ponadto za dwa przestępstwa: niezatrzymanie się do kontroli oraz posiadanie narkotyków. Podróżujący z nim 18-latek też nie pozostanie bezkarny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.03.21) kilka minut przed 8.00 rano. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu szkoły w miejscowości Bobrowo „kręcą się” dwaj podejrzanie zachowujący się mężczyźni. Na miejsce dyżurny wysłał najbliższy patrol ruchu drogowego. Siedzący w seacie mężczyźni, widząc zbliżający się w ich kierunku radiowóz, nagle ruszyli z parkingu i zaczęli się oddalać. Funkcjonariusze dali więc kierowcy sygnały do zatrzymania się, jednak ten zignorował je i kontynuował ucieczkę, w trakcie której popełnił szereg wykroczeń, m.in. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu oraz przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, nie sygnalizował manewru skrętu, wyprzedzał na linii ciągłej i podwójnie ciągłej, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, poruszał się pojazdem bez włączonych świateł mijania, nie zachowywał odstępu podczas wyprzedzania innych pojazdów.

Po kilkunastu kilometrach ucieczki, w miejscowości Mileszewy, auto zatrzymało się, a kierowca oraz pasażer próbowali ucieczki pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn, którzy byli agresywni i nie chcieli podać danych osobowych. Jak się okazało, 20-letni kierowca i jego 18-letni pasażer uciekali, bo mieli przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli przy nich woreczki strunowe z marihuaną o wadze 0,44 g  i 0,60 g. Policjanci odnaleźli również słoik z suszem roślinnym o wadze 58 g, który mężczyźni wyrzucili w trakcie ucieczki. Obaj zatrzymani trafili do brodnickiej komendy.


Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniemu kierowcy uprawnienia i naliczyli 36 punktów karnych za popełnione wykroczenia. Mężczyzna będzie musiał uiścić opłatę za wystawione mandaty karne w wysokości 2 800 złotych. Odpowie on również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto została od niego pobrana krew do badań pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

18-letni pasażer ukarany został mandatami karnymi w wysokości 1 200 złotych za niewykonywanie poleceń funkcjonariusza, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, odmowę podania danych i używanie słów wulgarnych. Pasażer odpowie także za przestępstwo posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu do momentu przesłuchania.

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: