Straż Pożarna interweniowała w mienionym tygodniu

Straż Pożarna interweniowała w mienionym tygodniu

9 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Zdarzenia odnotowane na terenie powiatu brodnickiego przez PSP Brodnica w dniach: 01.03.2021r. – 07.03.2021r.

03.03.2021 r., godz. 08.12 – Szczepanki gm. Jabłonowo Pomorskie – pompowanie wody z piwnicy budynku jednorodzinnego, wodę wypompowano przy pomocy pompy szlamowej. W działaniach brał udział zastęp OSP Jabłonowo Pom.


03.03.2021 r., godz. 08.27 – Brodnica ul. Sądowa – kolizja czterech samochodów osobowych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.  Auta znajdowały się poza jezdnią, żaden z kierowców nie odniósł obrażeń. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG Brodnica.

03.03.2021 r., godz. 10.00 – Brodnica ul. Kamionka. Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Dyrekcja przedszkola otrzymała maila z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przedszkolnym. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren oraz ustalono, że w budynku przedszkola znajdują się wszystkie dzieci oraz pracownicy (80 dzieci, 15 opiekunów).  Działania polegały  tylko na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Czynności prowadziła Policja będąca na miejscu. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG Brodnica.

03.03.2021 r., godz. 22.08 – Jabłonowo Pomorskie, ul. Kościuszki – zadymienie w pomieszczeniach znajdujących się na 1 piętrze budynku wielorodzinnego oraz w kotłowni na parterze. Do zadymienia doszło na skutek nieszczelności drzwiczek pieca c.o. znajdującego się w kotłowni. Usunięto materiał palny z pieca, nie stwierdzono wydobywania się dymu z przewodu kominowego. Pomieszczenia sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernika gazowego – zagrożenia nie stwierdzono. Pomieszczenia przewietrzono. Ustalono, że do nieszczelności drzwiczek doszło na skutek nieprawidłowego czyszczenia pieca CO. W działaniach brały udział dwa zastępy OSP Jabłonowo Pom. oraz zastęp JRG Brodnica.

04.03.2021 r., godz. 13.41 – Brodnica ul. Podgórna – kierujący samochodem osobowym zasłabł i uderzył w słup telefoniczny. Poszkodowany przed przybyciem zastępów był już pod opieką ZRM. Osoba kierująca po przebadaniu została na miejscu zdarzenia. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

05.03.2021r. – godz. 10.11 – Brodnica ul. Korczaka pożar w pomieszczeniu kuchennym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Pożarem objęta była kuchenka gazowa wraz z naczyniami, okap kuchenny oraz szafki kuchenne nad okapem. Dwie osoby nieletnie (15 i 12 lat przebywały same w domu) opuściły pomieszczenie kuchenne przed przybyciem JOP. Podczas gotowania  zapaleniu uległ olej do frytek na kuchence gazowej. Osoba, która przygotowywała potrawę podjęła się gaszenia oleju zalewając go wodą. Doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na całą kuchenkę oraz okap i szafki kuchenne. W wyniku ochlapania gorącym olejem osoba ta doznała poparzeń kończyn dolnych oraz palców dłoni. Działania zastępu polegały na ugaszeniu palącego się oleju zwilżonym ręcznikiem i usunięciu palącej się szafki.  Dziecko (lat 15) po wstępnym zbadaniu i uwidocznieniu miejsc poparzonych, zostało przekazana zespołowi ZRM, który po zaopatrzeniu poparzeń przetransportował ją wraz z matką na SOR do Torunia. Pomieszczenia zostały przewietrzone i sprawdzone miernikiem wielogazowym, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Brodnica.

05.03.2021 r., godz. 11.57 – Pokrzydowo gm. Pokrzydowo – nagłe zatrzymanie krążenia u mężczyzny. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy mężczyźnie poprzez resuscytację krążeniowo – oddechową, żyto defibrylator AED. Zespół ZRM po przybyciu przejął działania medyczne, wspomagany był w dalszym ciągu  przez strażaków. Mężczyzna po przywróceniu akcji serca na mocy decyzji ratownika medycznego został przewieziony do szpitala w Brodnicy. W działaniach brał udział zastęp OSP Pokrzydowo oraz zastęp JRG Brodnica.

05.03.2021 r., godz. 13.10 – Sumin gm. Osiek – pożar sadzy w zewnętrznym  przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego w gospodarstwie rolnym. Wygaszono w piecu i wybrano żar. Przy pomocy proszku gaśniczego oraz sprzętu kominiarskiego pożar sadzy ugaszono. Kontrolowano temperaturę przewodu kominowego, obserwując sukcesywny spadek. Przy pomocy miernika wielogazowego dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu kotłowni. Zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brały udział zastępy OSP Osiek, OSP Strzygo i JRG Brodnica.

06.03.2021 r., godz. 03.32 – Drużyny gm. Brodnica – kolizja dwóch samochodów osobowych, brak osób poszkodowanych. Pojazd Volvo częściowo blokował jeden pas drogi po uderzeniu w przyczepę ciężarową ciągniętą przez Citroena. Na przyczepie transportowany był jacht motorowy. Na skutek zdarzenia znajdował się poza jezdnią w pasie drogowym. Kierowcy znajdowali się poza pojazdami negowali wszelkie dolegliwości związane ze zdarzeniem. Jezdnię uprzątnięto z pozostałości po kolizyjnych. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

06.03.2021 r., godz. 10.25 – Cielęta gm. Brodnica – dachowanie pojazdu osobowego.  Na pojazdem podróżowały 3 osoby, matka z dwojgiem dzieci w wieku 5 i  10 lat. Świadkowie wypadku pomogli podróżującym opuścić uszkodzony pojazd przez przybyciem służb. Po wykonaniu badania przez ratownika medycznego i na mocy jego decyzji osoby te zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Brodnicy celem hospitalizacji. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

06.03.2021 r., godz. 16.00 – Karbowo – pożar poszycia leśnego i pojedynczych gałęzi na powierzchni około 3 arów. Pożar ugaszono jednym prądem gaśniczym wody. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

07.03.2021 r., godz. 15.21 – Brodnica ul. 18 Stycznia – otwarcie mieszkania, w którym znajdowała się  66-letnia kobieta. Nie było możliwości nawiązania z nią kontaktu. Za zgodą córki (właścicielki) oraz przybyłego patrolu Policji, wykonano dostęp do mieszkania poprzez wyważenie drzwi balkonowych przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. Wewnątrz mieszkania znaleziono przytomną, chodzącą, w kontakcie werbalnym kobietę, która odmówiła udzielenia KPP. W działaniach brał udział zastęp JRG Brodnica.

07.03.2021 r., godz. 18.35 – Brzozie – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili samodzielnie budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Palące się sadze ugaszono przy użyciu proszka gaśniczego. Prowadzono oddymianie i przewietrzanie pomieszczeń mieszkalnych, a także monitoring składu powietrza atmosferycznego w obiekcie przy pomocy miernika wielogazowego na ewentualną obecność tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brał udział zastęp OSP Brzozie i JRG Brodnica.

01-07.032.2021r. W ramach akcji „szczepimy się” w miejscowościach Kłuśno, Grabówiec, Nieżywięć, Brzozie, Chlebowo, Jabłonowo Pom, Świedziebnia przeprowadzono transport osób starszych do punktów szczepień. W czynnościach brały udział jednostki OSP Świedziebnia, Brzozie, Nieżywięć, Jabłonowo Pom.

źródło: PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: