15 i 12 latki gotowały frytki – zapalił się olej i doszło do pożaru kuchni

15 i 12 latki gotowały frytki – zapalił się olej i doszło do pożaru kuchni

9 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

5 marca w Brodnicy przy ul. Korczaka doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchennym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Pożarem objęta była kuchenka gazowa wraz z naczyniami, okap kuchenny oraz szafki kuchenne nad okapem. Dwie osoby nieletnie (15 i 12 lat przebywały same w domu) opuściły pomieszczenie kuchenne przed przybyciem JOP.

Podczas gotowania zapaleniu uległ olej do frytek na kuchence gazowej. Osoba, która przygotowywała potrawę podjęła się gaszenia oleju zalewając go wodą. Doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na całą kuchenkę oraz okap i szafki kuchenne. W wyniku ochlapania gorącym olejem osoba ta doznała poparzeń kończyn dolnych oraz palców dłoni. Działania zastępu polegały na ugaszeniu palącego się oleju zwilżonym ręcznikiem i usunięciu palącej się szafki. Dziecko (lat 15) po wstępnym zbadaniu i uwidocznieniu miejsc poparzonych, zostało przekazana zespołowi ZRM, który po zaopatrzeniu poparzeń przetransportował ją wraz z matką na SOR do Torunia. Pomieszczenia zostały przewietrzone i sprawdzone miernikiem wielogazowym, zagrożenia nie stwierdzono. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Brodnica.


Z informacji jakie uzyskaliśmy od rodziny dziewczynek wynika, że żadna z dziewczynek nie polewała wodą zapalonego oleju w celu jego ugaszenia.

źródło: PSP Brodnica, fot. poglądowe

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: