Pobili, okradli i uwięzili 25-latka w bagażniku

Pobili, okradli i uwięzili 25-latka w bagażniku

7 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli i pozbawili wolności 25-latka. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia tego roku około godz. 21:00 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji został poinformowany o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Zbójno, młody mężczyzna został zaatakowany przez trzy osoby, które pobiły go i okradły z telefonu, portfela z pieniędzmi i dokumentami. Następnie sprawcy umieścili pokrzywdzonego w bagażniku samochodu należącego do niego i wywieźli do lasu w okolicach Chrostkowa. Tam 25-latek ponownie był bity i zastraszany, po czym napastnicy odwieźli go i pozostawili w miejscu zamieszkania, skąd odjechali samochodem pokrzywdzonego.

Zaalarmowani o napaści policjanci ruszyli w poszukiwaniu osobowego vw, którym poruszali się napastnicy. Około godz. 01:00 w nocy policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń zauważyli poszukiwany pojazd, którego kierowca pomimo wielokrotnego polecenia do zatrzymania się, nie zrobił tego. Policjanci zaczęli pościg i po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymali auto, w którym znajdowało się dwóch sprawców porwania i rozboju: kierujący 21-letni mieszkaniec Torunia oraz 24-letni mieszkaniec gm. Golub-Dobrzyn. W trakcie zatrzymania mężczyzn, dodatkowo okazało się, że torunianin był poszukiwany.


We wtorek (02.02) golubsko-dobrzyńscy śledczy, po zgromadzeniu materiałów dowodowych, przedstawili 21 i 24-latkowi zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego i pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli. W sprawie tej prokurator Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu wnioskował do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, postanowił, że podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami. Za popełnione  przestępstwa grozi mężczyzną kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Z poczynionych w tej sprawie ustaleń wynika, że udział w przestępstwie brał jeszcze 25-letni mieszkaniec gm. Zbójno, który do tej chwili się ukrywa. Jego zatrzymanie to kwestia czasu i jeśli okaże się, że mężczyźnie w ukrywaniu się pomaga ktoś inny, wówczas osoba ta odpowie za udzielenie schronienia w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorskie/asp. szt. Małgorzata Lipińska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: