Absolwent I LO w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Absolwent I LO w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

6 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jest nam szczególnie miło poinformować, że absolwent I LO w Brodnicy – Paweł Góral (właśc. Paweł Góralski) został uczestnikiem 14 edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Nasza radość jest tym większa, że od samego początku Paweł dał się poznać jako doskonały aktor i wokalista, wygrywając debiutancki odcinek edycji.

Paweł brawurowo wcielił się w postać Violetty Villas i zaśpiewał jej piosenkę: “Pocałunek ognia”. Występ poruszył widownię w studio i przed telewizorami, o czym świadczą pochlebne komentarze w mediach społecznościowych. Jury programu podziękowało Pawłowi owacjami na stojąco, a Małgorzata Walewska podsumowała występ Pawła słowami: “Miałeś wszystkie jej maniery! Wykorzystałeś pełne spektrum, jakie niesie za sobą Violetta. Znakomite wykonanie!”

Zgodnie z zasadami programu, zwycięzca odcinka przekazuje na cel charytatywny kwotę 10000 PLN. Paweł wybrał Fundację Malwa, budującą na warszawskich Bielanach dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, które nie mogą pozostać bez opieki po stracie rodziców.

Paweł Góral ukończył naszą szkołę w roku 2008, a następnie kształcił się w Studium Wokalno – Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Ponadto ukończył studia na kierunku: inwestycje i nieruchomości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Paweł zadebiutował w musicalu “Chess”, z którym odbył międzynarodowe tournee. W Teatrze Muzycznym w Gdyni brał udział w spektaklach: “Fame”, “My Fair Lady”, “Grease”, “Shrek”, “Przebudzenie wiosny.” Paweł związał się zawodowo także z gdyńską Sceną SAM, Warszawskim Instytutem Teatralnym, studiem filmowym MTL Maxfilm, Teatrem Muzycznym ROMA, krakowskim Teatrem VARIETE oraz warszawskim Teatrem KWADRAT. Na szklanym ekranie widzowie mogli podziwiać jego talent w licznych serialach m. in.: “M jak miłość”, “Ojciec Mateusz”, “Na sygnale”. Paweł Góral jest pierwszym na świecie twórcą instaserialu, emitowanego w ramach InstaStory, w którym (jako miłośnik satyry i parodii) wciela się w postać głównej bohaterki – Krystyny Kruszyńskiej.

W I LO w Brodnicy Paweł Góral był świadkiem raczkowania Szkolnej Grupy Teatralnej i sam kilka razy wystąpił w ramach jej początkowej działalności. Pozostaje oddanym przyjacielem szkoły, zawsze zainteresowanym jej losami, żywo wspominającym lata edukacji i wspierającym swoim profesjonalizmem i poradami członków Grupy Teatralnej. Warto dodać, że program Twoja Twarz Brzmi Znajomo z dziejami naszej szkoły łączy się nie po raz pierwszy. W ramach koncertów z cyklu “Moc Muzyki” na deskach I LO w Brodnicy występowali dotychczas: Artur Chamski (4 miejsce w I edycji programu), Jerzy Grzechnik (3 miejsce w III edycji), Janek Traczyk (2 miejsce w IX edycji) i Maria Tyszkiewicz (zwyciężczyni VI edycji programu).

Jako społeczność szkolna życzymy naszemu absolwentowi kolejnych sukcesów w programie i w całej karierze aktorskiej. Jesteśmy dumni z Pawła, uważając go za jedną z największych osobowości współczesnej szkoły Filomatów, a poprzez to wspomnienie zapewniamy go o naszym wsparciu i wielkiej sympatii.

Paweł! Dziękujemy za emocje!

źródło: ILO Brodnica, fot. Anna Mioduszewska

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: