16-latek katował psa. Czy można być sparaliżowanym z bólu i strachu? Jak długo był bity i zrzucany ze schodów?

16-latek katował psa. Czy można być sparaliżowanym z bólu i strachu? Jak długo był bity i zrzucany ze schodów?

4 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Są takie interwencje, które zostawiają obrazy w głowie nawet naszych najbardziej doświadczonych wolontariuszy, część z nas wczoraj nie spała. Wczoraj zostaliśmy poproszeni przez policję o pomoc w odbiorze psa, gdyż ujawniono nagranie na którym jest bity i zrzucany ze schodów przez 16-latka. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy sparaliżowanego psa. Pies nie chodził. Przywarł do podłogi. Podejrzewaliśmy paraliż po urazie kręgosłupa tym bardziej ze według relacji rodzica 16-letniego sadysty pies nie wstaje na tylne nogi od pół roku.
Pędzimy wiec do weta, który stwierdza:
– „pies nie wstaje, tylne nogi rozjeżdżają się”
– „po wygoleniu okolic brzucha i klatki piersiowej do badania USG uwidoczniono bardzo liczne krwiaki po bokach ciała (pachwiny, brzuch, klatka piersiowa, cześć krwiaków świeża a część o upostaciowionej zawartości)”
-„duża bolesność w czasie obmacywania i podnoszenia”
-„pies przy każdym ruchu nawet delikatnym robi unik (ze strachu)”
– „wyczuwalne liczne krwiaki na ciele”
Co się działo w tym domu? Czemu sadysta jest sadystą? Co robili w tej sprawie rodzice, którzy od pół roku widzieli, że pies nie wstaje? Przed nami dalsze leczenie i wyprowadzanie psa z traumy. W sprawie będziemy występować zarówno w postępowaniu wobec nieletniego, jak i względem dorosłych, którzy także dopuszczali się naszym zdaniem przestępstwa znęcania się nad tym biedakiem nie lecząc go i nie ratując od uderzeń sadysty.
Nie – nie chcemy hejtu pod postem. To dramat i ważne, że teraz nieletnim zajmie się sąd zanim skrzywdzi inne zwierzę lub człowieka. Bo nie mamy wątpliwości i są na to badanie naukowe, że agresja względem bezbronnego zwierzęcia to zapowiedź przemocy sadysty względem człowieka – z reguły również słabszego i bezbronnego jak dziecko czy starsza osoba. Pomóżcie nam doprowadzić psiaka do zdrowia psychicznego i fizycznego. Widzicie przemoc – reagujcie, nagrywacie filmy, tego nam wszystkim potrzeba a nie hejtu w internecie.

‼️16-latek katował psa. Czy można być sparaliżowanym z bólu i strachu ? Jak długo był bity i zrzucany ze schodów ?…

Opublikowany przez EKOSTRAŻ Czwartek, 4 marca 2021

źródło: Facebook/EKOSTRAŻ
Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: