Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer

Zachowanie kierowców w oku policyjnych kamer

3 marca 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Niejednokrotnie wykorzystują do tego mobilne centrum monitoringu, które pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez użytkowników dróg. W ten sposób mundurowi „rozliczali” kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską, a także na ul. Poznańskiej w Bydgoszczy.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają bydgoscy policjanci, którzy codziennie zmagają się z kierowcami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Pomaga im w tym mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Piątkowe (26.02.2021) działania przeprowadzone zostały w rejonie skrzyżowania ul. Nakielskiej z Wrocławską oraz na ul. Poznańskiej w Bydgoszczy, gdzie jest duże natężenie ruchu. Niejednokrotnie w tych miejscach dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego głównie przez zmotoryzowanych uczestników dróg. Kamery Mobilnego Centrum Monitoringu z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących w tym miejscu przepisów, a przede wszystkim:


  • wyprzedzali na przejściu dla pieszych,
  • stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  • oraz nie mieli włączonych świateł mijania.

Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których przepisy ruchu drogowego nie miały znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

W trakcie opisywanych działań policjanci ujawnili osiem wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami. Policjanci ukarali mandatami karnymi sześciu kierujących, a dwóch pouczyli.

Tego typu działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: