Mazowsze DPS-om

Mazowsze DPS-om

26 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Z niecodzienną inicjatywą wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Blisko miesiąc temu skierował zaproszenie do domów pomocy społecznej na koncert w formule online dedykowany specjalnie podopiecznym i personelowi domów pomocy społecznej. Z zaproszenia skorzystali mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy.   

To był wyjątkowy prezent dla domów pomocy społecznej, ich mieszkańców i pracujących w nich w dobie pandemii osób. W zaproszeniu skierowanym do DPS dyrektor Jacek Boniecki napisał: “W tym trudnym dla osób starszych czasie – czasie izolacji, samotności i obaw o zdrowie – zespół “Mazowsze” pragnie zagościć w Państwa Domu; zapewnić, że pamiętamy o naszej wiernej publiczności”. I dalej: “Ufam, że radosny, żywiołowy, pełen barw koncert “Mazowsza” wywoła uśmiech na twarzach naszych Seniorów i pozwoli choć na chwilę oderwać się od codzienności. Wierzę, że wywoła emocje podobne do tych, które towarzyszą naszym artystom podczas każdego występu”.

Koncert odbył się na żywo 18 lutego br. Poprzedziły go pozdrowienia dla mieszkańców i pracowników domów pomocy społecznej od organizatorów oraz słowo Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser Dudy. W wydarzeniu online uczestniczyli mieszkańcy i pracownicy brodnickiego DPS-u.

“Pomysł “Mazowsza” okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę – mówi Jerzy Anzel, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy. – Już dawno nie widzieliśmy takiego zaangażowania naszych podopiecznych i tak entuzjastycznego odbioru, b o rzeczywiście można było poczuć się jak na koncercie w realu. Organizatorom udało się stworzyć odpowiednią atmosferę. Nie bez powodu kunszt artystyczny zespołu cieszy się takim uznaniem na całym świecie” – skomentował szef DPS-u.

źródło: Starostwa Powiatowe/ DPS

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: