Tłok uruchamia Fundusz Inicjatywni

Tłok uruchamia Fundusz Inicjatywni

25 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Stowarzyszenie Tłok uruchamia Fundusz Inicjatywni, z którego będą finansowane pomysły organizacji i ludzi, którzy rozwiązują ważne problemy na wsi, w dzielnicy, w mieście. Organizacja wspiera ludzi, którzy biorą sprawy w swoje ręce.

“Z roku na rok widzimy wokół siebie coraz więcej osób i organizacji ze świetnymi pomysłami na rozwiązywanie problemów w najbliższym otoczeniu – mówi Ewa Kwiesielewicz-Szyszka, prezes stowarzyszenia Tłok. – Ludzie mają kompetencje, wiedzę i determinację, ale brakuje im środków na zrealizowanie planów. Tłok powstał po to, by pomagać takim inicjatywom w Kujawsko-Pomorskiem. Od 16 lat wspieramy ludzi, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Mamy doświadczenie w mądrym inwestowaniu pieniędzy w cele społeczne. Nie jesteśmy jednak w stanie sfinansować wszystkich wartościowych pomysłów. Dlatego powołaliśmy Fundusz Inicjatywni. Pozwala on nam dotrzeć do większej ilości grup i organizacji i wesprzeć ich pomysły.

Fundusz Inicjatywni – możesz pomóc!


Środki na fundusz będą zbierane m.in. poprzez wpłaty jednego procenta podatku na Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.

“Zachęcamy do wspierania Funduszu Inicjatywni i przekazywania 1% podatku na stowarzyszenie Tłok. Zebrane środki Tłok przekaże na pomysły ludzi, którzy rozwiązują ważne problemy na wsi, w dzielnicy, w mieście. Niezależnie od tego, czy opiekują się niepełnosprawnymi, organizują zajęcia dla seniorów czy wspierają kobiety na wsi – Fundusz Inicjatywni jest po to, by dotrzeć do nich z pomocą niezbędną szczególnie teraz” – mówi Ewa Kwiesielewicz-Szyszka.

W 2021 roku zebrane pieniądze trafią do organizacji i inicjatyw, które dotyczą osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Środki z Funduszu będą finansować to, co niezbędne: zajęcia, rehabilitację, spotkania, wyjście do kina, pomoc w opiece dla osób, które przez lata opiekują się dzieckiem 24 godziny na dobę.

Więcej informacji o Funduszu Inicjatywni na www.inicjatywni.pl

Na stronie można znaleźć informacje o inicjatywach, które zostały wsparte przez Tłok do tej pory.

Numer KRS Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK do wpisania w formularz PIT: 0000231265.

Masz pytania? Skontaktuj się z Ośrodkiem Tłok: biuro@tlok.pl, osoba do kontaktu – Joanna Kamińska, tel. 500 127 355.

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: