Niedzielski: nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże stosowanie zasad DDMAW

Niedzielski: nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże stosowanie zasad DDMAW

25 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże nam stosowanie zasad DDMAW – wskazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. To skrót od dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja i wietrzenie.

“Nie dajmy się rozpędzić III fali pandemii! Pomoże nam w tym stosowanie reguły #DDMAW, czyli: Dystans Dezynfekcja Maseczka Aplikacja #stopCovid Wietrzenie. Zachęcam do pobrania aplikacji, która pomoże zidentyfikować kontakt, ale chroni naszą prywatność” – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Na rządowej stronie gov.pl podano, że STOP COVID to aplikacja, która pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w technologii Bluetooth. Jest bezpłatna i dobrowolna, jak zaznaczono – w pełni bezpieczna.

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Zapamiętuje każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych.


(PAP)/Katarzyna Lechowicz-Dyl

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: