Premier: jutro decyzje ws. zasady dotyczące obostrzeń

Premier: jutro decyzje ws. zasady dotyczące obostrzeń

23 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi szczegółowe zasady dotyczące obostrzeń, które zostały wypracowane na zespole zarządzania kryzysem związanym z Covid-19 – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany był na wtorkowej konferencji prasowej, czy zapadły już jakieś decyzje, jeśli chodzi o zaostrzanie lub luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa oraz kiedy można się spodziewać konferencji w tym temacie.

“Jutro pan minister zdrowia przedstawi szczegółowe zasady, które wypracowane zostały na zespole zarządzania całym kryzysem związanym z Covid-19” – powiedział Morawiecki.

W poniedziałek w TVN24 minister zdrowia stwierdził, że wszyscy oczekujemy, że trzeba powoli wychodzić i akceptować pewne ryzyka, które są związane z luzowaniem obostrzeń. “Uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować” – podkreślił. W TVP Info minister zdrowia powiedział z kolei, że Zespół Zrządzania Kryzysowego analizował sytuację epidemiczną także w ujęciu regionalnym. Niedzielski stwierdził też, że w rozważaniach o obostrzeniach w Polsce będzie wzięta pod uwagę także sytuacja za granicami kraju.


(PAP)/Edyta Roś

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: