Działania straży pożarnej od 15.02 – 21.02

Działania straży pożarnej od 15.02 – 21.02

23 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Zdarzenia odnotowane na terenie powiatu brodnickiego 15.02.2021r. – 21.02.2021r.

17.02., godz. 02.56 – Jabłonowo Pom. W wyniku awarii instalacji wodociągowej w budynku doszło do zalania sufitu, ścian oraz korytarza jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. W działaniach brał udział zastęp OSP Jabłonowo Pom.

17.02., godz. 12.01 – Świedziebnia. Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępu JRG i OSP Świedziebnia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu sadzy przy pomocy proszku gaśniczego i ich usunięciu.

17.02., godz. 13.23 – Jabłonowo Pom.  Zastęp OSP Jabłonowo Pom. udzielił pomocy ZRM w wydostaniu karetki z zaśnieżonej drogi. Miejsce działań zabezpieczono, pojazd odkopano ze śniegu i wypchnięto na utwardzony odcinek drogi.

18.02., godz. 06.38 – Zduny. Zalane pomieszczenie piwniczne w budynku gospodarczym. Do zalania piwnicy doszło wskutek pęknięcia licznika na instalacji wodnej. Właściciel budynku ograniczył dopływ wody poprzez zamknięcie zaworu głównego. Działania zastępu OSP polegały na wypompowaniu wody przy pomocy motopompy pływającej Niagara. W działaniach brał udział zastęp OSP Świedziebnia.

18.02., godz. 23.00 – Brodnica, ul. Boczna. Zgłoszenie o próbie samobójczej mężczyzny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JOP zastano patrol Policji, który prowadził rozmowy z osobą znajdującą się na moście kolejowym. Mężczyzna podjął nieudaną próbę skoku do rzeki z mostu. Osoba ta po rozmowie z funkcjonariuszami Policji dobrowolnie zeszła z mostu, udała się do ZRM i na mocy decyzji ratownika medycznego została przewieziona do szpitala. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu akcji. W działaniach brały udział dwa zastępy JRG Brodnica.

20.02. godz. 03.03 – Kruszyny. Zawalenie dachu budynku gospodarczego pod wpływem ciężaru zalegającego śniegu. W budynku wewnątrz uwięzionych było 20 sztuk bydła, wszystkie żywe. Działania zastępu JRG oraz OSP Zgniłobłoty i OSP Bobrowo polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Przy użyciu ładowarki teleskopowej i sprzętu burzącego przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych budynku, głównie konstrukcji dachowej. Sukcesywnie uwalniano zwierzęta. Po usunięciu pokrycia dachowego i części więźby dachowej wyeliminowano zagrożenie zmiażdżenia zwierząt.

20.02. godz. 04.00 – Radoszki. Pożar trocin w zasobniku w pomieszczeniu kotłowni. Działania zastępu JRG oraz OSP Grążawy polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu gaśniczego wody w natarciu na palącą się część dachu kotłowni i trociny. W kolejnej fazie działań przystąpiono do  dogaszania trocin przy użyciu prądu piany gaśniczej.

W związku z narodowym programem szczepień jednostki OSP Zbiczno, OSP Płowęż, OSP Nieżywięć, OSP Szczuka, OSP Bukowiec przeprowadziły transport osób starszych do wyznaczonych punktów szczepień. Łącznie przeprowadzono 6 transportów, przewieziono 7 osób.

źródło: PSP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: