Policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego oddawali krew – zebrano 15 litrów

Policjanci oraz mieszkańcy powiatu brodnickiego oddawali krew – zebrano 15 litrów

22 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W minionym tygodniu pod budynkiem brodnickiej komendy po raz kolejny odbyła się zbiórka krwi. W akcji honorowego oddawania krwi wzięły udział 34 osoby, zebrano ponad 15 litrów krwi.

W  minionym tygodniu  na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Brodnicy po raz kolejny  odbyła się akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez policjantów z Brodnicy i Terenowego Oddziału Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Brodnicy. Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.


Ogółem udało się zebrać ponad 15 litrów tego życiodajnego płynu.

Każda osoba, która chciała oddać krew w mobilnym ambulansie musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew.

Serdeczne podziękowania od policjantów dla pracowników Terenowego Oddziału Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Brodnicy za pomoc w organizacji akcji.

Pamiętaj! I Ty możesz uratować komuś życie!

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: