Zbiórka krwi pod brodnicką komendą Policji

Zbiórka krwi pod brodnicką komendą Policji

15 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

W czwartek 18 lutego w godzinach od 9.00 do 14.00, pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, przy ul. Zamkowej 13 odbędzie się zbiórka krwi. Na policyjnym parkingu zaparkuje ambulans krwiodawstwa, w którym można będzie oddawać krew dla potrzebujących.

W czwartek 18 lutego, w godz. 9.00-14.00 pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy zaparkuje mobilny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Tradycją stała się akcja honorowego oddawania krwi dla osób potrzebujących, rannych i chorych organizowana przez policjantów z Brodnicy wspólnie z brodnickim punktem krwiodawstwa. Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych, bankach krwi oraz popularyzacja honorowego krwiodawstwa.

Zapraszamy do udziału w zbiórce krwi szczególnie teraz, kiedy kończą się zapasy. Pomóżmy uzupełnić brakujące lekarstwo!

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

źródło: KPP Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: