Rządowe plany łagodzenia obostrzeń przewidują otwarcie kasyn i uzdrowisk

Rządowe plany łagodzenia obostrzeń przewidują otwarcie kasyn i uzdrowisk

11 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Projekt rozporządzenia przewiduje m.in. uruchomienie hoteli i udostępnienie gościom 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie. uruchomione zostaną także stoki narciarskie i kasyna – przewiduje projekt rozporządzenia. Planowane jest także wznowienie działalności uzdrowiskowej od 11 marca br. 

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów ukazał się projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.


Projekt przewiduje przedłużenie większości wprowadzonych rozporządzeń do 28 lutego 2021 r.

“Przewiduje się umożliwienie prowadzenia usług hotelarskich, przy czym w przypadku prowadzenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim (…) dla gości będzie możliwe udostępnienie nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie” – czytamy.

Ograniczenia zajmowania 50 proc. pokoi nie będzie się stosowało do obiektów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Projekt ten przewiduje także uruchomienie kasyn pod warunkiem, że będzie mogło znajdować się w nich nie więcej niż jedna osoba na 15 m kw. powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Projekt przewiduje również uruchomienie stoków narciarskich, a od 11 marca 2021 r. wznowienie działalności uzdrowiskowej.

Dodatkowo projektowana regulacja umożliwi organizację egzaminów dla kandydatów na członków organów nadzorczych oraz egzaminów na maklerów papierów wartościowych, doradców inwestycyjnych, brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, aktuariuszy i pośredników kredytu hipotecznego.

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: