By pociągi znowu jeździły

By pociągi znowu jeździły

10 lutego 2021 Wyłącz przez naczelny
Podziel się z innymi:

Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy oraz Paweł Grzybowski Burmistrz Miasta Rypin i Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca, podpisali dziś (10.02.2021 r.) w Rypinie deklarację o współpracy i podjęciu wspólnych działań na rzecz reaktywacji ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 33.

W deklaracji czytamy m. in.:


„W ubiegłym roku minęło 20 lat od kiedy na odcinku Sierpc – Rypin – Brodnica przejechał ostatni pociąg pasażerski. Do tej pory odbywa się na niej ruch towarowy, stanowiąc ważne ogniwo dostaw do przedsiębiorstw naszego regionu. Informacja o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycjach, które będą jej towarzyszyły stała się dla nas inspiracją do podjęcia działań, zmierzających do przywrócenia ruchu pasażerskiego. Podjęta inicjatywa jest wyrazem ogromnego zapotrzebowania lokalnej społeczności i przedsiębiorstw na dostęp do alternatywnych w stosunku do drogowego środków transportu.

Jesteśmy przekonani, że przywrócenie połączeń pasażerskich wpłynie pozytywnie na rozwój naszych miast, podniesie poziom innowacyjności, zapewni przestrzenne i infrastrukturalne warunki inwestycji gospodarczych i umożliwi szansę na dalszy dynamiczny rozwój całego naszego regionu. Reaktywacja połączeń pasażerskich będzie miała również korzystny wpływ na środowisko naturalne z uwagi na fakt, iż kolej to jeden z elementów zrównoważonego transportu, świadczącego o nowoczesności i właściwym kierunku rozwoju danego regionu.”

źródło: UM Brodnica

Facebook Comments Box

Podziel się z innymi: